Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Essential
Женски хеланки
Код на производ:
(CZ8534-004)
NIKE

NIKE Sportswear Essential

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Essential се женски хеланки со длабок крој кои ќе станат едни од омилените во вашиот гардеробер. Од спорт до релаксација и рекреативни активности, овие хеланки имаат минималистички дизајн кој совршено се вклопува во секоја ваша активност. Направени се од мека и еластична памучна ткаенина која ја отстранува потта од кожата и дава чувство на удобност. Моделот е прилагодлив, ја следи линијата на телото и нуди сигурна покриеност, благодарение на високиот еластичен појас кој нема да ве стега. Логото во контрастна боја е поставено на страната на ногавицата, за суптилен спортски изглед. Спецификација: Женски хеланки – lifestyle Прилагодлив тесен крој Ткаенина за отстранување на пот Висок еластичен појас Машинско перење Материјал: 61 % памук, 33% полиестер, 6% спандекс   .
Подетално

Nike Sportswear Essential се женски хеланки со длабок крој кои ќе станат едни од омилените во вашиот гардеробер. Од спорт до релаксација и рекреативни активности, овие хеланки имаат минималистички дизајн кој совршено се вклопува во секоја ваша активност. Направени се од мека и еластична памучна ткаенина која ја отстранува потта од кожата и дава чувство на удобност. Моделот е прилагодлив, ја следи линијата на телото и нуди сигурна покриеност, благодарение на високиот еластичен појас кој нема да ве стега. Логото во контрастна боја е поставено на страната на ногавицата, за суптилен спортски изглед.
Спецификација:

 • Женски хеланки – lifestyle
 • Прилагодлив тесен крој
 • Ткаенина за отстранување на пот
 • Висок еластичен појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 61 % памук, 33% полиестер, 6% спандекс
   
Карактеристика Вредност
Категорија Хеланки
Пол Женски
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки DV8056-010
3.592 ДЕН
Заштеда 20%
4.490 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Хеланки DM4651-522
1.749 ДЕН
Заштеда 35%
2.690 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Хеланки DQ6802-010
2.009 ДЕН
Заштеда 35%
3.090 ДЕН
Помош