Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
Код на производ:
(CK0509-817)
NIKE

NIKE Sportswear Club

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Club е детски шорц кој носи целосна удобност и комфор. Направен е од меко руно и децата едноставно ќе го обожаваат. Се одликува со стандарден крој и еластичен појас, така што лесно се облекува и соблекува и може целосно да се прилагоди на нивните потреби. Страничните џебови ви овозможуваат лесно да му ги складирате ситниците и слободно да ги пуштите да продолжат со играта без никакви пречки. Големото Nike лого јасно го нагласува спортскиот дух на вашите малечки и нивната припадност на големото Nike семејство. Лесно се одржува и може да се пере во машина за перење. Спецификација: Детски шорцеви Состав: 100% памук и 20% полиестер Стандарден крој Машинско перење Еластичен појас Странични џебови.
Подетално

Nike Sportswear Club е детски шорц кој носи целосна удобност и комфор. Направен е од меко руно и децата едноставно ќе го обожаваат. Се одликува со стандарден крој и еластичен појас, така што лесно се облекува и соблекува и може целосно да се прилагоди на нивните потреби. Страничните џебови ви овозможуваат лесно да му ги складирате ситниците и слободно да ги пуштите да продолжат со играта без никакви пречки. Големото Nike лого јасно го нагласува спортскиот дух на вашите малечки и нивната припадност на големото Nike семејство. Лесно се одржува и може да се пере во машина за перење.
Спецификација:

 • Детски шорцеви
 • Состав: 100% памук и 20% полиестер
 • Стандарден крој
 • Машинско перење
 • Еластичен појас
 • Странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош