Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas 3 Stripes
Детски тренерки
Код на производ:
(HC0074)
adidas

adidas 3 Stripes

Претходна цена
2.388 ДЕН
Моментална цена
2.388 ДЕН
Моментална цена
2.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas 3 Stripes се унисекс тренерки за деца со класичен дизајн од познатата колекција Adicolor. Комплетот се состои од класичен adidas горен и долен дел тренерка со еластични делови на ногавиците и појасот. Трите пруги им овозможат автентичен и препознатлив стил. Овие унисекс тренерки за мали деца се направени од Primeblue, рециклиран материјал направен од рециклиран пластичен отпад собран од плажите и крајбрежните области. Рециклираните материјали се дел од нашата иницијатива за отстранување на пластичен отпад. Најдете класичен и урбан стил во исто време во една облека и од првиот ден нека се знае кој ги диктира трендовите на градските улици. Спецификација: Primeblue Еластични делови на ногавиците Патент со целосна должина Еластичен појас Машинско перење Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas 3 Stripes се унисекс тренерки за деца со класичен дизајн од познатата колекција Adicolor. Комплетот се состои од класичен adidas горен и долен дел тренерка со еластични делови на ногавиците и појасот. Трите пруги им овозможат автентичен и препознатлив стил. Овие унисекс тренерки за мали деца се направени од Primeblue, рециклиран материјал направен од рециклиран пластичен отпад собран од плажите и крајбрежните области. Рециклираните материјали се дел од нашата иницијатива за отстранување на пластичен отпад. Најдете класичен и урбан стил во исто време во една облека и од првиот ден нека се знае кој ги диктира трендовите на градските улици.
Спецификација:

 • Primeblue
 • Еластични делови на ногавиците
 • Патент со целосна должина
 • Еластичен појас
 • Машинско перење
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Категорија Текстил
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Детската тренерка Adidas ESSENTIALS е дизајнирана да му овозможи на вашето бебе максима...
  1.788 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош