Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
NIKE Dri-FIT Academy
Детски тренерки
Код на производ:
(CW6133-011)
NIKE

NIKE Dri-FIT Academy

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
3.272 ДЕН
Заштеда: 818 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 11-12г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy се детски тренерки инспириран од фудбалот. Наменети се првенствено за тренирање на најпопуларната споредна работа во светот – фудбал, но можете да ги облечете во овие тренерки и при попладневна прошетка во градот. Изработени се од мек и издржлив полиестер, кој дава чувство на удобност. Материјалот со Dri-FIT технологија ја отстранува влагата од кожата, па и при најинтензивниот тренинг децата ќе се чувствуваат суво, удобно и фокусирано на својата цел. Горниот дел има патент по целата должина, а еластичниот појас на долниот дел ја прави оваа тренерка удобна и пријатна. Овој производ е направен од 100% рециклирани материјали. Спецификација: Еластичен појас Стандарден крој Dri-FIT технологија за отстранување на потта Целосна должина на патентот Машинско перење Материјал: 100 % рециклиран полиестер.
Подетално

Nike Dri-FIT Academy се детски тренерки инспириран од фудбалот. Наменети се првенствено за тренирање на најпопуларната споредна работа во светот – фудбал, но можете да ги облечете во овие тренерки и при попладневна прошетка во градот. Изработени се од мек и издржлив полиестер, кој дава чувство на удобност. Материјалот со Dri-FIT технологија ја отстранува влагата од кожата, па и при најинтензивниот тренинг децата ќе се чувствуваат суво, удобно и фокусирано на својата цел. Горниот дел има патент по целата должина, а еластичниот појас на долниот дел ја прави оваа тренерка удобна и пријатна. Овој производ е направен од 100% рециклирани материјали.
Спецификација:

 • Еластичен појас
 • Стандарден крој
 • Dri-FIT технологија за отстранување на потта
 • Целосна должина на патентот
 • Машинско перење
 • Материјал: 100 % рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Категорија Текстил
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 11-12г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош