Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
adidas ENTRADA 22
Код на производ:
(H57565)
adidas

adidas ENTRADA 22

Претходна цена
788 ДЕН
Моментална цена
788 ДЕН
Цена со попуст
630 ДЕН
Заштеда: 158 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ENTRADA22 Youth е спортски шорц за момчиња. Многу е удобен и лесен. Наменет е првенствено за играње и тренирање фудбал, како и за секојдневно носење. Изработен е од материјали кои овозможуваат целосна слобода на движење. Технологијата Aeroready дава вистинска удобност за време на тешките тренинзи со апсорпција на потта од вашето тело. На тој начин ќе останете суви и фокусирани. adidas секогаш ви го гарантира најдобриот можен квалитет. Спецификација: Шорцеви за фудбал - за момчиња Aeroready технологија Primegreen Состав: 100% полиестер Дозволена е перење во машина.
Подетално

adidas ENTRADA22 Youth е спортски шорц за момчиња. Многу е удобен и лесен. Наменет е првенствено за играње и тренирање фудбал, како и за секојдневно носење. Изработен е од материјали кои овозможуваат целосна слобода на движење. Технологијата Aeroready дава вистинска удобност за време на тешките тренинзи со апсорпција на потта од вашето тело. На тој начин ќе останете суви и фокусирани. adidas секогаш ви го гарантира најдобриот можен квалитет.
Спецификација:

 • Шорцеви за фудбал - за момчиња
 • Aeroready технологија
 • Primegreen
 • Состав: 100% полиестер
 • Дозволена е перење во машина

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Основна поделба Текстил
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  adidas BOYS ESSENTIALS BIG LOGO SHORT се детски шорцеви за момчиња кои нудат стил и удо...
  1.270 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.588 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  adidas BOYS ESSENTIALS BIG LOGO SHORT се детски шорцеви за момчиња кои нудат стил и удо...
  1.270 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.588 ДЕН
  Помош