Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

THE NORTH FACE Recycled 66
THE NORTH FACE Recycled 66
THE NORTH FACE Recycled 66
THE NORTH FACE Recycled 66
THE NORTH FACE Recycled 66
THE NORTH FACE Recycled 66
THE NORTH FACE Recycled 66
THE NORTH FACE Recycled 66
Код на производ:
(NF0A5FX3JK31)
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Recycled 66

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.912 ДЕН
Заштеда: 478 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машкиот outdoor шешир North Face Recycled 66 нуди совршена заштита за време на сончеви денови. Направен со технологија FlashDry™, обезбедува соодветна термичка регулација на телото. Заштитниот фактор 40+ е идеален за активности на отворено, а внатрешната обвивка со додавање на еластин и прилагодливи врвки под брадата обезбедуваат подобро вклопување. Способноста да ја свиткате капата и да ја носите во џеб го прави совршен партнер за сите ваши авантури на отворено. Спецификација: FlashDry™ технологија Заштитен фактор 40+ Внатрешна обвивка со додаден еластин Прилагодливи врвки под брадата Можност за преклопување и носење во џеб Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Машкиот outdoor шешир North Face Recycled 66 нуди совршена заштита за време на сончеви денови. Направен со технологија FlashDry™, обезбедува соодветна термичка регулација на телото. Заштитниот фактор 40+ е идеален за активности на отворено, а внатрешната обвивка со додавање на еластин и прилагодливи врвки под брадата обезбедуваат подобро вклопување. Способноста да ја свиткате капата и да ја носите во џеб го прави совршен партнер за сите ваши авантури на отворено.
Спецификација:

 • FlashDry™ технологија
 • Заштитен фактор 40+
 • Внатрешна обвивка со додаден еластин
 • Прилагодливи врвки под брадата
 • Можност за преклопување и носење во џеб
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara
  Помош