Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Heritage 86
NIKE Sportswear Heritage 86
NIKE Sportswear Heritage 86
NIKE Sportswear Heritage 86
Код на производ:
(943092-294)
NIKE

NIKE Sportswear Heritage 86

Претходна цена
1.390 ДЕН
Моментална цена
1.390 ДЕН
Цена со попуст
1.112 ДЕН
Заштеда: 278 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • BV Унив.
 • 1 1
 • OSFT OSFT
 • MISC Унив.
 • 1SIZ 1SIZ
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Heritage 86 е капа што ќе ви ја обезбеди потребната заштита од надворешни влијанија, а е и добар спортски моден детал. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, оваа капа е идеална за секојдневно носење. Технологијата за исфрлање пот ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Класичниот спортски стил е нагласен со автентичното лого на Nike. Конструкција со шест панели со мали отвори за вентилација и полиестерска конструкција го зголемуваат чувството на пријатност и удобност. Спецификација: Капа Рачно перење Лого Nike Состав: 100% полиестер Прилагодливо задно затворање.
Подетално

Nike Sportswear Heritage 86 е капа што ќе ви ја обезбеди потребната заштита од надворешни влијанија, а е и добар спортски моден детал. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, оваа капа е идеална за секојдневно носење. Технологијата за исфрлање пот ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Класичниот спортски стил е нагласен со автентичното лого на Nike. Конструкција со шест панели со мали отвори за вентилација и полиестерска конструкција го зголемуваат чувството на пријатност и удобност. Спецификација:

 • Капа
 • Рачно перење
 • Лого Nike
 • Состав: 100% полиестер
 • Прилагодливо задно затворање

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Unisex
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Качкет DV3165-010
  1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Качкет DV3165-258
  1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Качкет DC3965-010
  995 ДЕН
  Заштеда 50%
  1.990 ДЕН
  Помош