Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Heritage86
NIKE Heritage86
NIKE Heritage86
NIKE Heritage86
Код на производ:
(AV8055-623)
NIKE

NIKE Heritage86

Претходна цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Моментална цена
1.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • MISC MISC
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Heritage86 е lifestyle капа за деца што ја обезбедува потребната заштита од сонце и ветер. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, оваа капа е идеална за секојдневно носење. Изработена е од полиестер, со материјал кој ја исфрла потта и ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Класичен спортски дизајн со прилагодлив ремен на задната страна што овозможува лесно персонализирање. Изградбата на шест панели со мали отвори за вентилација додава чувство на пријатност и удобност. Направена е од најмалку 50% рециклиран материјал, па со негово купување учествувате во акцијата за зачувување на планетата.Спецификација: Детско капче – lifestyle Дозволено е рачно перење Најмалку 50% рециклиран полиестер Состав: 100% полиестер Прилагодливо задно затворање Материјал што ја отстранува потта.
Подетално

Nike Heritage86 е lifestyle капа за деца што ја обезбедува потребната заштита од сонце и ветер. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, оваа капа е идеална за секојдневно носење. Изработена е од полиестер, со материјал кој ја исфрла потта и ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Класичен спортски дизајн со прилагодлив ремен на задната страна што овозможува лесно персонализирање. Изградбата на шест панели со мали отвори за вентилација додава чувство на пријатност и удобност. Направена е од најмалку 50% рециклиран материјал, па со негово купување учествувате во акцијата за зачувување на планетата.
Спецификација:

 • Детско капче – lifestyle
 • Дозволено е рачно перење
 • Најмалку 50% рециклиран полиестер
 • Состав: 100% полиестер
 • Прилагодливо задно затворање
 • Материјал што ја отстранува потта

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  MISC
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Качкет AV8055-664
  792 ДЕН
  Заштеда 20%
  990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Качкет DQ9922-603
  904 ДЕН
  Заштеда 35%
  1.390 ДЕН
  Помош