Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Charge
Код на производ:
(SP2165-416)
NIKE

NIKE Charge

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.290 ДЕН
Моментална цена
1.290 ДЕН
Моментална цена
1.290 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Charge Shin Guards се детски штитници наменети за сите најмали безбедно да го завршат тренингот или играта. Тие спречуваат повреди за да можат безбедно да излезат на теренот. Цврстата обвивка штити од удари и падови и обезбедува покривање со низок профил. Дизајнирани се да се влечат, така што сè останува на своето место и им олеснува на децата да се соблекуваат и облекуваат. Задниот дел е изработен од пена, одговара на контурите на потколеницата и ја зголемува удобноста. Заштитниците се мали и компактни, така што лесно се вклопуваат во секоја торба за тренинг. Спецификација: Детски штитник за потколеница Заштита со низок профил Состав: 43% полипропилен, 33% EVA пена, 17% полиестер, 7% гума.
Подетално

Nike Charge Shin Guards се детски штитници наменети за сите најмали безбедно да го завршат тренингот или играта. Тие спречуваат повреди за да можат безбедно да излезат на теренот. Цврстата обвивка штити од удари и падови и обезбедува покривање со низок профил. Дизајнирани се да се влечат, така што сè останува на своето место и им олеснува на децата да се соблекуваат и облекуваат. Задниот дел е изработен од пена, одговара на контурите на потколеницата и ја зголемува удобноста. Заштитниците се мали и компактни, така што лесно се вклопуваат во секоја торба за тренинг.
Спецификација:

 • Детски штитник за потколеница
 • Заштита со низок профил
 • Состав: 43% полипропилен, 33% EVA пена, 17% полиестер, 7% гума

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Штитник
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош