Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas ARKD3
adidas ARKD3
adidas ARKD3
adidas ARKD3
adidas ARKD3
adidas ARKD3
adidas ARKD3
adidas ARKD3
Код на производ:
(HN5727)
adidas

adidas ARKD3

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
1.388 ДЕН
Моментална цена
1.388 ДЕН
Моментална цена
1.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • OSFW Унив.
 • OSFM OSFM
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Детското капче adidas ARKD3 е идеално за сите спортски активности во затворен и надворешен простор. Дискретната графика е инспирирана од светот на видео игрите. Без разлика дали се натпреварувате во спорт или играње игри, уживајте во удобноста на моделот. Ако поминувате време пред екранот или на сонце, овој додаток одлично ќе се вклопи во секоја ваша спортска облека. Капчето е изработено од мека памучна ткаенина, што го прави удобно за носење. Вградените ленти за потење и персонализираното вклопување го прават моделот функционален. Најмалку 50% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација: Детска капа Вградени ленти за потење Прилагодливо прицврстување Состав: 100% памук Состав на облога: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Детското капче adidas ARKD3 е идеално за сите спортски активности во затворен и надворешен простор. Дискретната графика е инспирирана од светот на видео игрите. Без разлика дали се натпреварувате во спорт или играње игри, уживајте во удобноста на моделот. Ако поминувате време пред екранот или на сонце, овој додаток одлично ќе се вклопи во секоја ваша спортска облека. Капчето е изработено од мека памучна ткаенина, што го прави удобно за носење. Вградените ленти за потење и персонализираното вклопување го прават моделот функционален. Најмалку 50% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација:

 • Детска капа
 • Вградени ленти за потење
 • Прилагодливо прицврстување
 • Состав: 100% памук
 • Состав на облога: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Kids
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  OSFW Унив.
  OSFM
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош