Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UMBRO Soccer socks
Код на производ:
(UMEFX193056001-02)
UMBRO

UMBRO Soccer socks

Претходна цена
490 ДЕН
Моментална цена
490 ДЕН
Цена со попуст
294 ДЕН
Заштеда: 196 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3032 30-32
 • 3335 33-35
 • 3638 36-38
 • 3941 39-41
 • 4244 42-44
 • 4547 45-47
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
UMBRO Soccer се унисекс спортски фудбалски штитници кои ја покриваат и штитат ногата за време на тренинг или натпревари. Доаѓаат во пакет од еден пар и имаат класичен спортски изглед. Изработени се од мек синтетички материјал, што придонесува за удобност во текот на играта.Имаат технологија која овозможува брза апсорпција на влагата и ги одржува вашите стапала суви. Идеални се за секојдневно носење за време на тренинг, како и надвор од него. Зајакнувањата на петите и околу прстите додаваат издржливост во најнагласените области. Цврстата и еластична рачка на горниот дел дава дополнителна поддршка на вашите стапала и ви овозможува да се фокусирате исклучиво на играта на теренот. На штитниците има атрактивна Umbro графика.Спецификација:Унисекс спортски фудбалски штитници за возрасниСо препознатливото лого UmbroСостав: 100% полиамид.
Подетално

UMBRO Soccer се унисекс спортски фудбалски штитници кои ја покриваат и штитат ногата за време на тренинг или натпревари. Доаѓаат во пакет од еден пар и имаат класичен спортски изглед. Изработени се од мек синтетички материјал, што придонесува за удобност во текот на играта.
Имаат технологија која овозможува брза апсорпција на влагата и ги одржува вашите стапала суви. Идеални се за секојдневно носење за време на тренинг, како и надвор од него. Зајакнувањата на петите и околу прстите додаваат издржливост во најнагласените области. Цврстата и еластична рачка на горниот дел дава дополнителна поддршка на вашите стапала и ви овозможува да се фокусирате исклучиво на играта на теренот. На штитниците има атрактивна Umbro графика.
Спецификација:

 • Унисекс спортски фудбалски штитници за возрасни

 • Со препознатливото лого Umbro

 • Состав: 100% полиамид

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд UMBRO
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3032 30-32
  3335 33-35
  3638 36-38
  3941 39-41
  4244 42-44
  4547 45-47
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Чорапи UMEFX193056001-05
  294 ДЕН
  Заштеда 40%
  490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Чорапи UMEFX193056001-97
  294 ДЕН
  Заштеда 40%
  490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Чорапи UMEFX193056001-01
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  294 ДЕН
  Заштеда 40%
  490 ДЕН
  Помош