Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Everyday Max
Код на производ:
(SX5546-011)
NIKE

NIKE Jordan Everyday Max

Вметни ги омилените производи во корпичка и те чека попуст од 20% за два или повеќе избрани прозиводи. Целата понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
1.190 ДЕН
Моментална цена
1.190 ДЕН
Моментална цена
1.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S 34-38 21.5-24
 • M 38-42 24-26.5
 • L 42-44 26.5-30
 • XL 46-50 30-33
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Jordan Everyday Max се унисекс спортски чорапи, кои ја зголемуваат удобноста на вашите патики. Овие чорапи ви обезбедуваат удобност на теренот и надвор од него. Тие имаат детали што ја сушат потта од вашата кожа и обезбедуваат поддршка на глуждот за добро вклопување и пријатно чувство. Технологијата за отстранување пот овозможува да се чувствувате свежо и удобно. Зајакнувањата на петите и прстите на местата со висок степен на абење овозможуваат издржливост и долготрајност. Лесни се за одржување и дозволено е перење во машина. Пристигнаа во пакување од три пара. Спецификација: Унисекс чорапи Состав: 96% полиестер, 3% спандекс и 1% најлон Ребрести делови на отворот Машинско перење Пакување од 3 пара Зајакнување на прстите и петиците во области со висок степен на абење.
Подетално

Nike Jordan Everyday Max се унисекс спортски чорапи, кои ја зголемуваат удобноста на вашите патики. Овие чорапи ви обезбедуваат удобност на теренот и надвор од него. Тие имаат детали што ја сушат потта од вашата кожа и обезбедуваат поддршка на глуждот за добро вклопување и пријатно чувство. Технологијата за отстранување пот овозможува да се чувствувате свежо и удобно. Зајакнувањата на петите и прстите на местата со висок степен на абење овозможуваат издржливост и долготрајност. Лесни се за одржување и дозволено е перење во машина. Пристигнаа во пакување од три пара.
Спецификација:

 • Унисекс чорапи
 • Состав: 96% полиестер, 3% спандекс и 1% најлон
 • Ребрести делови на отворот
 • Машинско перење
 • Пакување од 3 пара
 • Зајакнување на прстите и петиците во области со висок степен на абење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чорапи
  Категорија Опрема
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S 34-38 21.5-24
  M 38-42 24-26.5
  L 42-44 26.5-30
  XL 46-50 30-33
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош