Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

UMBRO Soccer socks
Код на производ:
(UMEFX193056001-01)
UMBRO

UMBRO Soccer socks

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
490 ДЕН
Моментална цена
490 ДЕН
Цена со попуст
343 ДЕН
Заштеда: 147 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3032 30-32
 • 3335 33-35
 • 3638 36-38
 • 3941 39-41
 • 4244 42-44
 • 4547 45-47
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
UMBRO Soccer socks се унисекс спортски чорапи за фудбал кои го покриваат и штитат стапалото за време на тренинг или натпревар. Доаѓаат во пакување од еден пар и имаат класичен спортски изглед. Изработени се од мек синтетички материјал, кој придонесува за удобност за време на играта. Имаат технологија која овозможува брзо исфрлање на влагата и ги одржува вашите стапала суви. Идеални се за секојдневно носење на и надвор од тренинзите. Зајакнувањата на петите и околу прстите додаваат издржливост во областите во кои е најпотребна цврстина. Цврстиот и еластичен горен дел дава дополнителна поддршка за вашите стапала и ви овозможува да се фокусирате исклучиво на играта на теренот. Овие чорапи и имаат атрактивна Umbro графика.Спецификација:Унисекс спортски чорапи за возрасниРебрести деловиПрепознатливото Umbro логоСостав: 100% полиамидБоја: црна.
Подетално

UMBRO Soccer socks се унисекс спортски чорапи за фудбал кои го покриваат и штитат стапалото за време на тренинг или натпревар. Доаѓаат во пакување од еден пар и имаат класичен спортски изглед. Изработени се од мек синтетички материјал, кој придонесува за удобност за време на играта. Имаат технологија која овозможува брзо исфрлање на влагата и ги одржува вашите стапала суви. Идеални се за секојдневно носење на и надвор од тренинзите. Зајакнувањата на петите и околу прстите додаваат издржливост во областите во кои е најпотребна цврстина. Цврстиот и еластичен горен дел дава дополнителна поддршка за вашите стапала и ви овозможува да се фокусирате исклучиво на играта на теренот. Овие чорапи и имаат атрактивна Umbro графика.
Спецификација:

 • Унисекс спортски чорапи за возрасни
 • Ребрести делови
 • Препознатливото Umbro лого
 • Состав: 100% полиамид
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Штуцни
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд UMBRO
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3032 30-32
  3335 33-35
  3638 36-38
  3941 39-41
  4244 42-44
  4547 45-47
  Остави оценка

  • Silvana Petkovska
   Silvana Petkovska

   21.05.2022. 11:40
  Помош