за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
Код на производ: DD9549-600
NIKE

NIKE Phantom GX Academy MG

Код на производ: DD9549-600
Nike Phantom GX Academy MG се детски фудбалски копачки за тинејџери, кои носат бескомпромисно уживање во играта на најважното споредно нешто на светот. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. Горниот дел е мек и речиси плетен, додека контактната зона на внатрешната страна на патиката е засилена. Проширената зона на допир NikeSkin напојувана со конструирана мрежа го подобрува контактот на стапалото со топката за подобра контрола при дриблинг и додавање при влажни или суви услови. Асиметријата во петицата овозможува уште поголема удобност. Надворешниот ѓон обезбедува одлична влечна сила на тревни површини. Еластичните врвки и јазичиња за петицата и јазикот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Облечете ги овие функционални копачки на Nike и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим. Спецификација: Детски фудбалски копачки за тинејџери Јазиче и јазик за пети За употреба на природни и синтетички површини Горниот дел мек и речиси плетен NikeSkin зона Еластични врвки Плиток профил Лого на Nike.
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
4.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Phantom GX Academy MG се детски фудбалски копачки за тинејџери, кои носат бескомпромисно уживање во играта на најважното споредно нешто на светот. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. Горниот дел е мек и речиси плетен, додека контактната зона на внатрешната страна на патиката е засилена. Проширената зона на допир NikeSkin напојувана со конструирана мрежа го подобрува контактот на стапалото со топката за подобра контрола при дриблинг и додавање при влажни или суви услови. Асиметријата во петицата овозможува уште поголема удобност. Надворешниот ѓон обезбедува одлична влечна сила на тревни површини. Еластичните врвки и јазичиња за петицата и јазикот го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Облечете ги овие функционални копачки на Nike и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим.
Спецификација:

 • Детски фудбалски копачки за тинејџери
 • Јазиче и јазик за пети
 • За употреба на природни и синтетички површини
 • Горниот дел мек и речиси плетен
 • NikeSkin зона
 • Еластични врвки
 • Плиток профил
 • Лого на Nike

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Копачки DD9564-600
  3.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  NIKE Phantom GX Academy MG
  Копачки
  NIKE Phantom GX Academy MG