за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
adidas FORTATRAIL BOA
Код на производ: IG7261
adidas

adidas FORTATRAIL BOA

Код на производ: IG7261
Код на производителот: LZX68
Детските унисекс патики adidas FORTATRAIL BOA се обложени со руно за да ги загреат немирните и зафатени детски стапала. Од скокање во бари до правење снешко, со студеното време доаѓа и забавата на отворено. Зафатениот ѓон Traxion им помага на децата да останат на нозе, дури и на лизгав или нерамен терен. Системот BOA® Fit ветува прецизно вклопување и го прави облекувањето чевли брзо и без мака. Направени од низа рециклирани материјали, нивниот горен дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Длабок профил BOA® Fit систем Traxion ѓон.
4.888 ДЕН
4.888 ДЕН
4.888 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 2 2
 • 2- 35 21.2
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Детските унисекс патики adidas FORTATRAIL BOA се обложени со руно за да ги загреат немирните и зафатени детски стапала. Од скокање во бари до правење снешко, со студеното време доаѓа и забавата на отворено. Зафатениот ѓон Traxion им помага на децата да останат на нозе, дури и на лизгав или нерамен терен. Системот BOA® Fit ветува прецизно вклопување и го прави облекувањето чевли брзо и без мака. Направени од низа рециклирани материјали, нивниот горен дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Длабок профил
 • BOA® Fit систем
 • Traxion ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Sportswear
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики GW6427
  1.602 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.288 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas FORTATRAIL BOA
  Патики
  adidas FORTATRAIL BOA