за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
adidas Winterplay Mickey
Код на производ: IG7189
adidas

adidas Winterplay Mickey

Код на производ: IG7189
Код на производителот: LZX30
adidas Winterplay Mickey чизмите за момчиња пленат со весели бои и графика. Создадени од соработката на две компании: adidas и Disney, тие претставуваат комбинација на спортски стил и светот на магијата. Студеното време носи со себе многу забава на отворено, па детските обувки мора да бидат удобни, топли и разновидни, како моделот на adidas Winterplay Mickey. Овој пар чизми брзо се облекуваат и нудат целосна покриеност, така што децата можат да играат колку што сакаат. И најдобро од се, нивниот омилен цртан лик патува насекаде со нив. Графиката на Мики Маус носи забавна енергија која предизвикува насмевка на сечие лице. Горниот дел е поставен за дополнителна удобност, додека лентата со велкро го држи стапалото на место. Гумениот ѓон обезбедува одлична влечна сила на лизгави и кашести површини. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал, што е дел од мисијата на adidas да го намали штетното влијание врз животната средина. Спецификација: Чизми за момчиња Поставен горен дел Велкро Гумен ѓон.
4.588 ДЕН
4.588 ДЕН
4.588 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12-K 12-K
 • 13-K 13-K
 • 1 1
 • 2 2
 • 2- 35 21.2
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Winterplay Mickey чизмите за момчиња пленат со весели бои и графика. Создадени од соработката на две компании: adidas и Disney, тие претставуваат комбинација на спортски стил и светот на магијата. Студеното време носи со себе многу забава на отворено, па детските обувки мора да бидат удобни, топли и разновидни, како моделот на adidas Winterplay Mickey. Овој пар чизми брзо се облекуваат и нудат целосна покриеност, така што децата можат да играат колку што сакаат. И најдобро од се, нивниот омилен цртан лик патува насекаде со нив. Графиката на Мики Маус носи забавна енергија која предизвикува насмевка на сечие лице. Горниот дел е поставен за дополнителна удобност, додека лентата со велкро го држи стапалото на место. Гумениот ѓон обезбедува одлична влечна сила на лизгави и кашести површини. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал, што е дел од мисијата на adidas да го намали штетното влијание врз животната средина.
Спецификација:

 • Чизми за момчиња
 • Поставен горен дел
 • Велкро
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Sportswear
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари
  adidas Winterplay Mickey
  Патики
  adidas Winterplay Mickey