за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
NIKE Phantom GX Academy MG
Код на производ: DD9473-600
NIKE

NIKE Phantom GX Academy MG

Код на производ: DD9473-600
Nike Phantom GX Academy MG се копачки за фудбал за возрасни за играње на тврди терени. Со NikeSkin и мрежеста зона на допир што ви помага да ја подобрите прецизноста и плочката за агилност која е дизајнирана да се врти и спринтира со вас, ќе имате максимална поддршка на теренот. Проширената зона на допир NikeSkin, напојувана со конструирана мрежа, го приближува вашето стапало до топката за подобра контрола додека дриблирате и додавате на влажни или суви услови. Асиметријата на петицата обезбедува удобност. Нашата нова комбинација на крампони со конуси и со три ѕвезди обезбедува уште подобро држење и на суви и на влажни терени, давајќи ви можност да ја покажете сета своја фудбалска моќ. Логото на Nike јасно зборува за вашата љубов кон брендот. Спецификација: Копачки за фудбал за возрасни Плиток профил Лого на Nike Асиметрична пета NikeSkin допир зона За употреба на природни и синтетички површини Комбинација на конусни крампони во форма на три ѕвездички.
5.790 ДЕН
5.790 ДЕН
5.790 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Phantom GX Academy MG се копачки за фудбал за возрасни за играње на тврди терени. Со NikeSkin и мрежеста зона на допир што ви помага да ја подобрите прецизноста и плочката за агилност која е дизајнирана да се врти и спринтира со вас, ќе имате максимална поддршка на теренот. Проширената зона на допир NikeSkin, напојувана со конструирана мрежа, го приближува вашето стапало до топката за подобра контрола додека дриблирате и додавате на влажни или суви услови. Асиметријата на петицата обезбедува удобност. Нашата нова комбинација на крампони со конуси и со три ѕвезди обезбедува уште подобро држење и на суви и на влажни терени, давајќи ви можност да ја покажете сета своја фудбалска моќ. Логото на Nike јасно зборува за вашата љубов кон брендот.
Спецификација:

 • Копачки за фудбал за возрасни
 • Плиток профил
 • Лого на Nike
 • Асиметрична пета
 • NikeSkin допир зона
 • За употреба на природни и синтетички површини
 • Комбинација на конусни крампони во форма на три ѕвездички

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Phantom GX Academy MG
  Копачки
  NIKE Phantom GX Academy MG