за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
adidas TERREX MID GORE-TEX
Код на производ: IF5704
adidas

adidas TERREX MID GORE-TEX

Код на производ: IF5704
Код на производителот: LZB08
adidas TERREX MID GORE-TEX се унисекс детски планинарски патики дизајнирани да обезбедат стабилност и заштита на патеката. Со овие детски патики, младите истражувачи среќно ќе удираат по патеката и ќе бидат во постојано движење. Тие имаат издржлив горен дел и цврст ѓон што им дава добар стисок на патот напред. Средниот ѓон EVA и влошката OrthoLite® обезбедуваат одлично амортизирање и додаваат удобност. GORE-TEX мембраната обезбедува чувство на сувост и удобност во текот на целата авантура. Гумениот ѓон Continental™ обезбедува сигурна основа. Направен од низа рециклирани материјали, горниот дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Спецификација: Унисекс детски планинарски patiki Полудлабок профил Брз систем за врвки Плиток профил GORE-TEX мембрана EVA среден ѓон и OrthoLite® влошка Continental™ гумен ѓон.
6.788 ДЕН
6.788 ДЕН
6.788 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas TERREX MID GORE-TEX се унисекс детски планинарски патики дизајнирани да обезбедат стабилност и заштита на патеката. Со овие детски патики, младите истражувачи среќно ќе удираат по патеката и ќе бидат во постојано движење. Тие имаат издржлив горен дел и цврст ѓон што им дава добар стисок на патот напред. Средниот ѓон EVA и влошката OrthoLite® обезбедуваат одлично амортизирање и додаваат удобност. GORE-TEX мембраната обезбедува чувство на сувост и удобност во текот на целата авантура. Гумениот ѓон Continental™ обезбедува сигурна основа. Направен од низа рециклирани материјали, горниот дел има најмалку 50% рециклирана содржина.
Спецификација:

 • Унисекс детски планинарски patiki
 • Полудлабок профил
 • Брз систем за врвки
 • Плиток профил
 • GORE-TEX мембрана
 • EVA среден ѓон и OrthoLite® влошка
 • Continental™ гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas TERREX MID GORE-TEX
  Патики
  adidas TERREX MID GORE-TEX