за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
adidas TERREX HYPERHIKER MID
Код на производ: HQ5820
adidas

adidas TERREX HYPERHIKER MID

Код на производ: HQ5820
Код на производителот: LRI44
adidas TERREX HYPERHIKER MID детските оutdoor патики им овозможуваат на децата удобност додека истражуваат нови патеки. Воведете ги во планинарење и оставете ги планините да го направат останатото. Гумениот ѓон на Traxion им дава стисок што им е потребен за да се движат по лизгавите карпи и вкоренетите површини. Со мек ѓон и горниот дел со рипстоп, овие издржливи планинарски патики ќе ги задржат нивните стапала суви, заштитени и удобни. Направени од низа рециклирани материјали, нивниот горен дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација: Длабок профил Врвки Горен дел од Ripstop со беспрекорни слоеви OrthoLite® Adifit влошка EVA среден ѓон Traxion ѓон.
4.288 ДЕН
4.288 ДЕН
4.288 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas TERREX HYPERHIKER MID детските оutdoor патики им овозможуваат на децата удобност додека истражуваат нови патеки. Воведете ги во планинарење и оставете ги планините да го направат останатото. Гумениот ѓон на Traxion им дава стисок што им е потребен за да се движат по лизгавите карпи и вкоренетите површини. Со мек ѓон и горниот дел со рипстоп, овие издржливи планинарски патики ќе ги задржат нивните стапала суви, заштитени и удобни. Направени од низа рециклирани материјали, нивниот горен дел има најмалку 50% рециклирана содржина. Овој производ е само едно од решенијата на adidas за ставање крај на пластичниот отпад. Спецификација:

 • Длабок профил
 • Врвки
 • Горен дел од Ripstop со беспрекорни слоеви
 • OrthoLite®
 • Adifit влошка
 • EVA среден ѓон
 • Traxion ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas TERREX HYPERHIKER MID
  Патики
  adidas TERREX HYPERHIKER MID