за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
Код на производ: DV4337-100
NIKE

NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG

Код на производ: DV4337-100
Машките копачки за фудбал Nike Tiempo Legend 10 Academy MG се направени за подобар допир на топката и вистинско вклопување. Полесни, поелегантни и помодерни од кој било модел на Tiempo досега, тие се дизајнирани за која било позиција на теренот. Flytouch е ново-имплементиран инженерски кожен горен дел кој е неверојатно мек, овозможувајќи природен допир со топката без преоптоварување на материјалот по долги часови игра. Микроточките ги зајакнуваат зоните на допир за шутирање, дриблинг и додавање. Ѓонот комбинира крампони со различни форми - со сечила во петицата за поголема стабилност и конусна форма во петицата за подобро држење при сопирање. Финишот Wet Touch е дизајниран за сигурен допир при влажно и суво време. Спецификација: За играње на природни и синтетички површини Плиток профил Врвки Flytouch горен дел Комбинација на остри и конусни крампони Финиш Wet Touch.
5.890 ДЕН
5.890 ДЕН
5.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 8 41 26
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Машките копачки за фудбал Nike Tiempo Legend 10 Academy MG се направени за подобар допир на топката и вистинско вклопување. Полесни, поелегантни и помодерни од кој било модел на Tiempo досега, тие се дизајнирани за која било позиција на теренот. Flytouch е ново-имплементиран инженерски кожен горен дел кој е неверојатно мек, овозможувајќи природен допир со топката без преоптоварување на материјалот по долги часови игра. Микроточките ги зајакнуваат зоните на допир за шутирање, дриблинг и додавање. Ѓонот комбинира крампони со различни форми - со сечила во петицата за поголема стабилност и конусна форма во петицата за подобро држење при сопирање. Финишот Wet Touch е дизајниран за сигурен допир при влажно и суво време. Спецификација:

 • За играње на природни и синтетички површини
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Flytouch горен дел
 • Комбинација на остри и конусни крампони
 • Финиш Wet Touch

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG
  Копачки
  NIKE Tiempo Legend 10 Academy MG