за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
adidas ULTRABOOST LIGHT
Код на производ: IE1775
adidas

adidas ULTRABOOST LIGHT

Код на производ: IE1775
Код на производителот: LPZ48
Искусете единствена енергија со новата adidas Ultraboost Light, најлесните Ultraboost патики досега. adidas Ultraboost Light се врвни женски патики за трчање со исклучително модерен дизајн. Горниот дел е изработен од Primeknit+ ткаенина која обезбедува одлично држење на стапалото. Сега добро воспоставената технологија Boost, која е основа на динамичното амортизирање и во исто време ја враќа енергијата на тркачот, доаѓа во нова верзија на Boost Light, која е повеќе од 10% полесна од класичната Boost пена, и на во исто време нуди повеќе амортизирање и враќање на енергијата. Тие се опремени со Adidas LEP системот за линеарно забрзување на енергијата, стабилност и побрз чекор. Долниот дел од ѓонот е обложен со Continental гума, која обезбедува одлично држење. Горниот дел на патиката е направен од најмалку 50% рециклирана океанска пластика во соработка со Parley Ocean Plastic, што помага да се зачува животната средина. Спецификација: Женски патики за трчање Primeknit+ материјал во горниот дел Boost Light технологија со полесна пена и повеќе амортизирање од претходниот модел Continental гума за одлично држење Направени од рециклирана океанска пластика во соработка со Parley Ocean Plastic.
11.988 ДЕН
11.988 ДЕН
11.988 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Искусете единствена енергија со новата adidas Ultraboost Light, најлесните Ultraboost патики досега. adidas Ultraboost Light се врвни женски патики за трчање со исклучително модерен дизајн. Горниот дел е изработен од Primeknit+ ткаенина која обезбедува одлично држење на стапалото. Сега добро воспоставената технологија Boost, која е основа на динамичното амортизирање и во исто време ја враќа енергијата на тркачот, доаѓа во нова верзија на Boost Light, која е повеќе од 10% полесна од класичната Boost пена, и на во исто време нуди повеќе амортизирање и враќање на енергијата. Тие се опремени со Adidas LEP системот за линеарно забрзување на енергијата, стабилност и побрз чекор. Долниот дел од ѓонот е обложен со Continental гума, која обезбедува одлично држење. Горниот дел на патиката е направен од најмалку 50% рециклирана океанска пластика во соработка со Parley Ocean Plastic, што помага да се зачува животната средина.
Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Primeknit+ материјал во горниот дел
 • Boost Light технологија со полесна пена и повеќе амортизирање од претходниот модел
 • Continental гума за одлично држење
 • Направени од рециклирана океанска пластика во соработка со Parley Ocean Plastic

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  adidas ULTRABOOST LIGHT
  Патики
  adidas ULTRABOOST LIGHT