Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
NIKE Phantom GX Academy
Детски копачки
Код на производ:
(DD9549-705)
NIKE

NIKE Phantom GX Academy

Претходна цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Цена со попуст
3.672 ДЕН
Заштеда: 918 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 13C
 • 1Y 1Y
 • 1.5Y 1.5Y
 • 2Y 2Y
 • 2.5Y 2.5Y
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 12.5
 • 13.5 13.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE PHANTOM GX ACADEMY се детски фудбалски копачки за тинејџери кои носат бескомпромисно уживање во играта на најважната споредна работа во светот. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. Еластичните врвки, јазичињата за јазикот и петата и прилагодливиот јазик овозможуваат лесно облекување и соблекување. Проширената зона на допир NikeSkin напојувана со конструирана мрежа го подобрува контактот на стапалото со топката за подобра контрола при дриблинг и додавање при влажни или суви услови. Мешавината од конусни и крампони со три ѕвезди ви го олеснува брзото менување на правецот и ви дава подобра стабилност. Облечете ги овие функционални копачки на Nike и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим. Спецификација: Детски фудбалски копачки за тинејџери Јазиче и јазик за пети Лого Nike NikeSkin зона Еластични врвки Плиток профил Конусни и крампони со три ѕвездички.
Подетално

NIKE PHANTOM GX ACADEMY се детски фудбалски копачки за тинејџери кои носат бескомпромисно уживање во играта на најважната споредна работа во светот. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и функционалност. Еластичните врвки, јазичињата за јазикот и петата и прилагодливиот јазик овозможуваат лесно облекување и соблекување. Проширената зона на допир NikeSkin напојувана со конструирана мрежа го подобрува контактот на стапалото со топката за подобра контрола при дриблинг и додавање при влажни или суви услови. Мешавината од конусни и крампони со три ѕвезди ви го олеснува брзото менување на правецот и ви дава подобра стабилност. Облечете ги овие функционални копачки на Nike и дајте го својот максимален придонес во победата на вашиот тим. Спецификација:

 • Детски фудбалски копачки за тинејџери
 • Јазиче и јазик за пети
 • Лого Nike
 • NikeSkin зона
 • Еластични врвки
 • Плиток профил
 • Конусни и крампони со три ѕвездички

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Копачки DX1816-405
  2.845 ДЕН
  Заштеда 50%
  5.690 ДЕН
  Помош