Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2
Машки outdoor патики
Код на производ:
(NF0A7W6AIHI1)
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Vectiv™ Exploris 2

Претходна цена
11.190 ДЕН
Моментална цена
11.190 ДЕН
Цена со попуст
8.952 ДЕН
Заштеда: 2.238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 14.5
 • 15 15
 • 5.5 5.5
 • 6 6
 • 6.5 6.5
 • 7 39 25
 • 7.5 40 25.5
 • 8 40.5 26
 • 8.5 41 26.5
 • 9 42 27
 • 9.5 42.5 27.5
 • 10 43 28
 • 10.5 44 28.5
 • 11 44.5 29
 • 11.5 45 29.5
 • 12 45.5 30
 • 12.5 46 30.5
 • 13 47 31
 • 13.5 13.5
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
THE NORTH FACE VECTIV™ Exploris 2 се машки outdoor патики. Овој модел е најмекиот и најстабилен од сите наши планинарски патики. Водоотпорни, прозрачни и со дополнителна поддршка за глуждовите, направени се за дневни прошетки или повеќедневни планинарски тури. Мембраната FUTURELIGHT™ што дише го спречува продирањето на вода, а подобрената шарка со ширина D обезбедува удобност дури и за широки стапала. Геометријата на средниот ѓон е дизајнирана да создаде долготрајно движење напред, додека средниот ѓон направен од EVA пена обезбедува врвна удобност. Средниот ѓон VECTIV 2.0 нуди стабилност на вашите прсти и петицата, а TPU плочата овозможува зголемено странично движење. Гумениот ѓон со дерези од 4мм ќе ве однесе до најнепристапните места. Доколку барате совршени патики за планинарење, ова е вистинскиот избор за вас. Спецификација: Машки патики за планинарење Водоотпорен горен дел Длабок профил Врвки VECTIV™ технологија EVA пена во средниот ѓон FutureLight™ мембрана Гумен ѓон.
Подетално

THE NORTH FACE VECTIV™ Exploris 2 се машки outdoor патики. Овој модел е најмекиот и најстабилен од сите наши планинарски патики. Водоотпорни, прозрачни и со дополнителна поддршка за глуждовите, направени се за дневни прошетки или повеќедневни планинарски тури. Мембраната FUTURELIGHT™ што дише го спречува продирањето на вода, а подобрената шарка со ширина D обезбедува удобност дури и за широки стапала. Геометријата на средниот ѓон е дизајнирана да создаде долготрајно движење напред, додека средниот ѓон направен од EVA пена обезбедува врвна удобност. Средниот ѓон VECTIV 2.0 нуди стабилност на вашите прсти и петицата, а TPU плочата овозможува зголемено странично движење. Гумениот ѓон со дерези од 4мм ќе ве однесе до најнепристапните места. Доколку барате совршени патики за планинарење, ова е вистинскиот избор за вас.
Спецификација:

 • Машки патики за планинарење
 • Водоотпорен горен дел
 • Длабок профил
 • Врвки
 • VECTIV™ технологија
 • EVA пена во средниот ѓон
 • FutureLight™ мембрана
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош