Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
adidas Courtflash Speed
Машки патики за тенис
Код на производ:
(HQ8481)
adidas

adidas Courtflash Speed

Претходна цена
4.688 ДЕН
Моментална цена
4.688 ДЕН
Цена со попуст
3.750 ДЕН
Заштеда: 938 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 26.3
 • 9 43 1/3 26.7
 • 9- 44 27.1
 • 10 44 2/3 27.6
 • 10- 45 1/3 28
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 30.5
 • 12- 48 29.7
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Забрзајте ја вашата игра во машките тениски патики на adidas CourtFlash Speed. Лесниот мрежест горен дел што дише е дизајниран да ве држи чекор понапред од вашите противници. На врвот, Adituff отпорен на триење ја зајакнува вашата одбрана од движењето на стапалото за да можете да се лизгате со сигурност. Патиките се со плиток профил со класични врвки и малку поместени 3-ленти. Јазичето на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето. Зафатениот ѓон Adiwear ви дава контрола на цврст терен. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал. Спецификација: Машки тениски патики Плиток профил Врвки Adituff слој отпорен на оштетување Мрежест горен дел Јазиче за пети 3-ленти Adiwear ѓон.
Подетално

Забрзајте ја вашата игра во машките тениски патики на adidas CourtFlash Speed. Лесниот мрежест горен дел што дише е дизајниран да ве држи чекор понапред од вашите противници. На врвот, Adituff отпорен на триење ја зајакнува вашата одбрана од движењето на стапалото за да можете да се лизгате со сигурност. Патиките се со плиток профил со класични врвки и малку поместени 3-ленти. Јазичето на петицата го олеснува облекувањето и соблекувањето. Зафатениот ѓон Adiwear ви дава контрола на цврст терен. Горниот дел од овие патики има најмалку 50% рециклиран материјал.
Спецификација:

 • Машки тениски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Adituff слој отпорен на оштетување
 • Мрежест горен дел
 • Јазиче за пети
 • 3-ленти
 • Adiwear ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Тенис
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики HQ8809
  3.510 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.388 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики HQ8478
  3.510 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.388 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики HP9425
  3.030 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.788 ДЕН
  Помош