Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
NIKE Zm Superfly 9 Acad
Детски копачки
Код на производ:
(DX1816-405)
NIKE

NIKE Zm Superfly 9 Acad

Претходна цена
5.690 ДЕН
Моментална цена
5.690 ДЕН
Цена со попуст
4.552 ДЕН
Заштеда: 1.138 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE ZOOM SUPERFLY 9 ACAD детски фудбалски копачки наменети за тинејџери. Најбрзата копачка на Nike за ученици е одобрена од нивниот фудбалски идол. Со уникатен дизајн без врвки, тие се наменети за деца кои сакаат да доминираат на терените со вистинска и вештачка трева. Амортизацијата со Air Zoom помага да се обезбеди удобност за цели 90 минути игра за да се прикажат подобрените вештини. Ѓонот обезбедува сигурна влечна сила потребна за брзи движења и дриблинг. Контролирајте го приемот на топката, бидејќи мрежестиот горен дел со тенок слој ви го овозможува тоа. NIKE SKIN е мек, прозрачен материјал кој, благодарение на неговите флексибилни својства, ви овозможува да ја почувствувате топката на вашата нога. Моделот на фудбалски копачки е најразновидната опција за спортистите кои треба да ги менуваат површините. Спецификација: Детски фудбалски копачки за тинејџери Дизајнирани за површини со вештачка и вистинска трева Единица Air Zoom Преклоп Nike Skin.
Подетално

NIKE ZOOM SUPERFLY 9 ACAD детски фудбалски копачки наменети за тинејџери. Најбрзата копачка на Nike за ученици е одобрена од нивниот фудбалски идол. Со уникатен дизајн без врвки, тие се наменети за деца кои сакаат да доминираат на терените со вистинска и вештачка трева. Амортизацијата со Air Zoom помага да се обезбеди удобност за цели 90 минути игра за да се прикажат подобрените вештини. Ѓонот обезбедува сигурна влечна сила потребна за брзи движења и дриблинг. Контролирајте го приемот на топката, бидејќи мрежестиот горен дел со тенок слој ви го овозможува тоа. NIKE SKIN е мек, прозрачен материјал кој, благодарение на неговите флексибилни својства, ви овозможува да ја почувствувате топката на вашата нога. Моделот на фудбалски копачки е најразновидната опција за спортистите кои треба да ги менуваат површините.
Спецификација:

 • Детски фудбалски копачки за тинејџери
 • Дизајнирани за површини со вештачка и вистинска трева
 • Единица Air Zoom
 • Преклоп Nike Skin

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Копачки DD9549-705
  3.672 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.590 ДЕН
  Помош