Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground
Машки копачки
Код на производ:
(DA1176-146)
NIKE

NIKE Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground

Prosečna ocena:
4
ocena
ocena
1
(Oceni)
Претходна цена
3.890 ДЕН
Моментална цена
3.890 ДЕН
Цена со попуст
3.112 ДЕН
Заштеда: 778 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Одвојте убедлива победа во фудбалските копачки Nike Tiempo Legend 9 Club Firm Ground/Multi-Ground, најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има акцентирана текстура за прецизно дриблинг, додавање и шутирање. Горниот дел од синтетичка кожа е поддржан од делови од пена со мека текстура за да ви помогне да остварите подобар контакт со топката. Благодарение на редизајнираниот ѓон со стратешки поставени штипки, овие чизми се исклучително лесни и стабилни на цврсто тло. Перничињата во внатрешноста на багажникот, во комбинација со адаптивниот мрежен јазик, обезбедуваат чувство на удобност во текот на сите 90 минути игра. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground. Спецификација: Фудбалски копачки за возрасни За играње на вештачки површини и терени со кратка трева Горен дел: синтетички, текстилен Влошки од пена Ѓон со крампони за стабилизирање на движењето.
Подетално

Одвојте убедлива победа во фудбалските копачки Nike Tiempo Legend 9 Club Firm Ground/Multi-Ground, најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има акцентирана текстура за прецизно дриблинг, додавање и шутирање. Горниот дел од синтетичка кожа е поддржан од делови од пена со мека текстура за да ви помогне да остварите подобар контакт со топката. Благодарение на редизајнираниот ѓон со стратешки поставени штипки, овие чизми се исклучително лесни и стабилни на цврсто тло. Перничињата во внатрешноста на багажникот, во комбинација со адаптивниот мрежен јазик, обезбедуваат чувство на удобност во текот на сите 90 минути игра. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Tiempo Legend 9 Club Multi-Ground.
Спецификација:

 • Фудбалски копачки за возрасни
 • За играње на вештачки површини и терени со кратка трева
 • Горен дел: синтетички, текстилен
 • Влошки од пена
 • Ѓон со крампони за стабилизирање на движењето

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ на sportvision.mk.

  • Kiril
   Kiril

   28.04.2023. 16:40

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош