Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
adidas adizero finesse
Патики за трчање за возрасни
Код на производ:
(GY8394)
adidas

adidas adizero finesse

Претходна цена
8.588 ДЕН
Моментална цена
8.588 ДЕН
Цена со попуст
6.870 ДЕН
Заштеда: 1.718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 50 2/3 31.4
 • 15 51 1/3 31.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
 • 7 40 2/3 25
 • 7- 41 1/3 25.5
 • 8 42 25.9
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9- 44 28
 • 10 44 2/3 28.5
 • 10- 45 1/3 29
 • 11 46 28.4
 • 11- 46 2/3 28.8
 • 12 47 1/3 29.3
 • 12- 12-
 • 13 48 2/3 30.1
 • 13- 49 1/3 30.5
 • 14 50 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Кога повеќе од половина од вашето трчање се одвива на кривина, потребни ви се adidas ADIZERO FINESSE машките патики за трчање. Овие патики го зацврстуваат вашето стапало со мрежесто и рипстоп горниште кое е зајакнато внатре и надвор. Имаат онликувана шилеста основа, што овозможува непречена транзиција на кривините. adidas ADIZERO FINESSE машките патики за трчање се направени од рециклирани материјали, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад. Спецификација: Плиток профил Врвки Текстилно горниште Текстилна внатрешност Синтетички ѓон со шилеста основа.
Подетално

Кога повеќе од половина од вашето трчање се одвива на кривина, потребни ви се adidas ADIZERO FINESSE машките патики за трчање. Овие патики го зацврстуваат вашето стапало со мрежесто и рипстоп горниште кое е зајакнато внатре и надвор. Имаат онликувана шилеста основа, што овозможува непречена транзиција на кривините. adidas ADIZERO FINESSE машките патики за трчање се направени од рециклирани материјали, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилно горниште
 • Текстилна внатрешност
 • Синтетички ѓон со шилеста основа

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14- 50 2/3 31.4
  15 51 1/3 31.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  7 40 2/3 25
  7- 41 1/3 25.5
  8 42 25.9
  8- 42 2/3 27
  9 43 1/3 27.5
  9- 44 28
  10 44 2/3 28.5
  10- 45 1/3 29
  11 46 28.4
  11- 46 2/3 28.8
  12 47 1/3 29.3
  12-
  13 48 2/3 30.1
  13- 49 1/3 30.5
  14 50 31
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош