Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY
Детски патики
Код на производ:
(GZ1174)
adidas

adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
6.188 ДЕН
Моментална цена
6.188 ДЕН
Цена со попуст
4.950 ДЕН
Заштеда: 1.238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY се унисекс детски патики за планинарење во кои зимските магии ќе бидат вистинско задоволство. Охрабрете ги малите да го истражуваат светот на отворено и да ја покажат својата авантуристичка страна. Дизајнирани за зимски услови, овие длабоки патики имаат GORE-TEX мембрана која е водоотпорна и прозрачна за да ги одржува детските стапала суви. Тие се комбинација од лесни карактеристики на спортски патики и сигурната поддршка и топлината на outdoor обувките. Горниот дел е изработен од издржлив текстилен материјал со COLD.READY технологија и PrimaLoft® изолација која обезбедува топлина. Traxion ѓонот со робусна шара обезбедува сигурно прилепување на снежен и нерамен терен. Чувајте ги малите авантуристи стоплени и безбедни додека го истражувате зимскиот терен во adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY детските патики. Спецификација: Детски унисекс патики за планинарење Длабок профил Врвки Горен дел: текстил, водоотпорна завршница PrimaLoft® изолација COLD .READY технологија GORE-TEX водоотпорна постава Обликувана влошка Traxion гумен ѓон.
Подетално

adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY се унисекс детски патики за планинарење во кои зимските магии ќе бидат вистинско задоволство. Охрабрете ги малите да го истражуваат светот на отворено и да ја покажат својата авантуристичка страна. Дизајнирани за зимски услови, овие длабоки патики имаат GORE-TEX мембрана која е водоотпорна и прозрачна за да ги одржува детските стапала суви. Тие се комбинација од лесни карактеристики на спортски патики и сигурната поддршка и топлината на outdoor обувките. Горниот дел е изработен од издржлив текстилен материјал со COLD.READY технологија и PrimaLoft® изолација која обезбедува топлина. Traxion ѓонот со робусна шара обезбедува сигурно прилепување на снежен и нерамен терен. Чувајте ги малите авантуристи стоплени и безбедни додека го истражувате зимскиот терен во adidas TERREX TRAILMAKER HIGH COLD.READY детските патики.
Спецификација:

 • Детски унисекс патики за планинарење
 • Длабок профил
 • Врвки
 • Горен дел: текстил, водоотпорна завршница
 • PrimaLoft® изолација
 • COLD .READY технологија
 • GORE-TEX водоотпорна постава
 • Обликувана влошка
 • Traxion гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош