Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
adidas TERREX SNOW CF R.RDY
Детски чизми
Код на производ:
(S80885)
adidas

adidas TERREX SNOW CF R.RDY

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
6.588 ДЕН
Моментална цена
6.588 ДЕН
Цена со попуст
5.270 ДЕН
Заштеда: 1.318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за сите outdoor авантури, adidas TERREX SNOW R.RDY детските унисекс outdoor чизми нудат изолација во зимски услови, така што децата можат да останат активни, без оглед на временските услови. Тие содржат climaproof® заштита која ја одвојува водата и PrimaLoft® изолација, за максимална топлина. Прилагодливиот ремен со врвки обезбедува сигурно прицврстување, додека цврстиот надворешен ѓон обезбедува дополнителна влечна сила на снежните патеки и на тротоарот. Спецификација: Длабок профил Велкро ремен и врвки Ripstop горниште со синтетички слоеви Лесен EVA среден ѓон climaproof® заштита PrimaLoft® изолација TRAXION™ ѓон.
Подетално

Дизајнирани за сите outdoor авантури, adidas TERREX SNOW R.RDY детските унисекс outdoor чизми нудат изолација во зимски услови, така што децата можат да останат активни, без оглед на временските услови. Тие содржат climaproof® заштита која ја одвојува водата и PrimaLoft® изолација, за максимална топлина. Прилагодливиот ремен со врвки обезбедува сигурно прицврстување, додека цврстиот надворешен ѓон обезбедува дополнителна влечна сила на снежните патеки и на тротоарот.
Спецификација:

 • Длабок профил
 • Велкро ремен и врвки
 • Ripstop горниште со синтетички слоеви
 • Лесен EVA среден ѓон
 • climaproof® заштита
 • PrimaLoft® изолација
 • TRAXION™ ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Чизми
  Пол Деца-момчиња
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош