за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Nike Sportswear Tech Fleece
Код на производ: CZ2595-601
Nike

Nike Sportswear Tech Fleece

Код на производ: CZ2595-601
Nike Sportswear Tech Fleece се долен дел тренерки за девојчиња. Искористете ги максимално деновите со овие удобни долен дел тренерки. Нивната најважна карактеристика е врвната ткаенина од руно од која се направени. Нивната Nike Tech Fleece тканеина ви обезбедува врвна топлина и леснотија. Препознатливите Tech Fleece детали ги нагласуваат патентите на џебовите и ногавиците. Еластичниот прилагодлив појас обезбедува добро вклопување, а страничните џебови со патент ви овозможуваат безбедно место за складирање на вашите ситници. Спецификација: Lifestyle долен дел тренерки за девојчиња Модел: loose fit за просторно чувство Странични џебови Ребрести делови на ногавиците Еластичен прилагодлив појас Машинско перење Материјал: 69% памук/31% полиестер.
5.090 ДЕН
5.090 ДЕН
3.563 ДЕН
Заштеда: 1.527 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • M 11-12г.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Tech Fleece се долен дел тренерки за девојчиња. Искористете ги максимално деновите со овие удобни долен дел тренерки. Нивната најважна карактеристика е врвната ткаенина од руно од која се направени. Нивната Nike Tech Fleece тканеина ви обезбедува врвна топлина и леснотија. Препознатливите Tech Fleece детали ги нагласуваат патентите на џебовите и ногавиците. Еластичниот прилагодлив појас обезбедува добро вклопување, а страничните џебови со патент ви овозможуваат безбедно место за складирање на вашите ситници.
Спецификација:

 • Lifestyle долен дел тренерки за девојчиња
 • Модел: loose fit за просторно чувство
 • Странични џебови
 • Ребрести делови на ногавиците
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 69% памук/31% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-девојчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Розе
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.673 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.390 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Tech Fleece
  Долен дел тренерки
  Nike Sportswear Tech Fleece