за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
adidas Disney Mickey Mouse
Код на производ: IN7279
adidas

adidas Disney Mickey Mouse

Код на производ: IN7279
Код на производителот: KOT42
Со adidas x Disney Mickey Mouse детскиот универзален комплет, секој ден е незаборавна авантура. Интересните графики на Disney дружината на маицата и шорцевите поттикнуваат забава. Мики, Шиљо, Плутон и Паја Паторот нека бидат дел од тимот на мали авантуристи. Без разлика дали се на училиште, на терен или ги гледаат омилените цртани филмови, шарениот и весел принт ќе ја разубави секоја нивна активност. Меката и воздушна ткаенина гарантира удобност, додека самиот крој не познава полови разлики, па и момчињата и девојчињата можат подеднакво да уживаат во моделот на adidas x Disney Mickey Mouse. Омилените херои од цртаните филмови внесуваат посебна магија и ја оживуваат класичната спортска опрема на adidas. Памукот во овој производ е добиен од синџирот Better Cotton, кој поддржува одржливо земјоделство, се со цел зачувување на животната средина. За обожавателите на Disney, нема ништо поубаво од тоа да го имате Мики и пријателите покрај вас, а уште подобро, тие остануваат суви по цел ден истражување благодарение на технологијата Aeroready. Спецификација: Универзален детски lifestyle сет Кратки ракави V-израз околу вратот Disney графика Better Cotton линија Еластичен појас на шорцевите Aeroready технологија.
3.088 ДЕН
3.088 ДЕН
2.625 ДЕН
Заштеда: 463 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 92 18-24м.
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 140 9-10г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Со adidas x Disney Mickey Mouse детскиот универзален комплет, секој ден е незаборавна авантура. Интересните графики на Disney дружината на маицата и шорцевите поттикнуваат забава. Мики, Шиљо, Плутон и Паја Паторот нека бидат дел од тимот на мали авантуристи. Без разлика дали се на училиште, на терен или ги гледаат омилените цртани филмови, шарениот и весел принт ќе ја разубави секоја нивна активност. Меката и воздушна ткаенина гарантира удобност, додека самиот крој не познава полови разлики, па и момчињата и девојчињата можат подеднакво да уживаат во моделот на adidas x Disney Mickey Mouse. Омилените херои од цртаните филмови внесуваат посебна магија и ја оживуваат класичната спортска опрема на adidas. Памукот во овој производ е добиен од синџирот Better Cotton, кој поддржува одржливо земјоделство, се со цел зачувување на животната средина. За обожавателите на Disney, нема ништо поубаво од тоа да го имате Мики и пријателите покрај вас, а уште подобро, тие остануваат суви по цел ден истражување благодарение на технологијата Aeroready. Спецификација:

 • Универзален детски lifestyle сет
 • Кратки ракави
 • V-израз околу вратот
 • Disney графика
 • Better Cotton линија
 • Еластичен појас на шорцевите
 • Aeroready технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Sportswear
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Disney Mickey Mouse
  Тренерка
  adidas Disney Mickey Mouse