за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas 3-Stripes CLX
adidas 3-Stripes CLX
adidas 3-Stripes CLX
adidas 3-Stripes CLX
adidas 3-Stripes CLX
adidas 3-Stripes CLX
adidas 3-Stripes CLX
adidas 3-Stripes CLX
Код на производ: IS2056
adidas

adidas 3-Stripes CLX

Код на производ: IS2056
Код на производителот: MKE23
adidas 3-Stripes CLX се машки шорцеви за капење кои брзо се сушат, направени од рециклирани материјали. Кратките шорцеви со средно длабок струк овозможуваат слобода на движење и удобност. Со вградена мрежеста облога, нудат лесно чувство за дишење. Ткаенината што брзо се суши со водоотпорна завршница без PFC ви овозможува удобност на палубата или на песокот. Направен од 100% рециклирани материјали, овој производ е само едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад. Спецификација: Краток крој Средно длабок струк Прилагодлив појас Мрежеста облога Странични мрежести џебови Водоотпорна завршница без PFC.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

2.488 ДЕН
2.488 ДЕН
2.488 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas 3-Stripes CLX се машки шорцеви за капење кои брзо се сушат, направени од рециклирани материјали. Кратките шорцеви со средно длабок струк овозможуваат слобода на движење и удобност. Со вградена мрежеста облога, нудат лесно чувство за дишење. Ткаенината што брзо се суши со водоотпорна завршница без PFC ви овозможува удобност на палубата или на песокот. Направен од 100% рециклирани материјали, овој производ е само едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад. Спецификација:

 • Краток крој
 • Средно длабок струк
 • Прилагодлив појас
 • Мрежеста облога
 • Странични мрежести џебови
 • Водоотпорна завршница без PFC

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Пливање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оценки се преземени исклучиво од корисници кои го купиле производот.
  Никифор
  Никифор
  18.04.2024. 16:19
  adidas 3-Stripes CLX
  Шорцеви
  adidas 3-Stripes CLX