за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
Код на производ: IS2512
adidas

adidas Essentials

Код на производ: IS2512
Код на производителот: ECP12
adidas Essentials е комплет за бебиња составен од маица и шорцеви и е совршен избор за вашето малечко. Изработени од органски памук, маичката и шорцевите даваат меко и мазно чувство на кожата на вашето бебе. Еластичниот појас на шорцевите обезбедува удобност додека го истражувате светот околу вас и за време на активниот ден. Маицата има големо спортско лого на градите, додека шорцевите се со класични 3 ленти по должината на нозете, спојувајќи ги модата и спортот во препознатливиот стил на adidas. Овој сет е направен од природни и обновливи материјали како дел од посветеноста на adidas за дизајнирање производи без користење на ограничени ресурси и придонесување за намалување на загадувањето со пластика. Спецификација: Сет за бебиња Маичка и шорцеви за бебиња Еластичен појас на шорцевите Органски памук.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

1.888 ДЕН
1.888 ДЕН
1.888 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 0-3м.
 • 68 3-6м.
 • 74 6-9м.
 • 80 9-12м.
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Essentials е комплет за бебиња составен од маица и шорцеви и е совршен избор за вашето малечко. Изработени од органски памук, маичката и шорцевите даваат меко и мазно чувство на кожата на вашето бебе. Еластичниот појас на шорцевите обезбедува удобност додека го истражувате светот околу вас и за време на активниот ден. Маицата има големо спортско лого на градите, додека шорцевите се со класични 3 ленти по должината на нозете, спојувајќи ги модата и спортот во препознатливиот стил на adidas. Овој сет е направен од природни и обновливи материјали како дел од посветеноста на adidas за дизајнирање производи без користење на ограничени ресурси и придонесување за намалување на загадувањето со пластика. Спецификација:

 • Сет за бебиња
 • Маичка и шорцеви за бебиња
 • Еластичен појас на шорцевите
 • Органски памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За бебиња (0-4 год.)
  Колекција Sportswear
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Essentials
  Тренерка
  adidas Essentials