за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
adidas Badge of Sport
Код на производ: IM1090
adidas

adidas Badge of Sport

Код на производ: IM1090
Код на производителот: GUQ12
adidas Badge of Sport е детски шорц за пливање со кој вашите момчиња ќе ги подобрат своите пливачки вештини. Лесната ткаенина и мрежести внатрешни гаќички обезбедуваат покриеност и чувство на поддршка. Има и заден џеб со лепенка кој може да собере некои ситни предмети. Еластичниот појас лесно се прилагодува, за да нема несакани движења при нуркање или други активности. Ткаенината INFINITEX® FITNESS е долготрајна и отпорна на хлор. Логото на adidas јасно зборува за вашата љубов кон брендот. Направени од 100% рециклирана содржина, тие претставуваат едно од решенијата на adidas за заштита на планетата. Спецификација: Детски шорцеви за капење за момчиња Состав: 100% рециклиран полиестер adidas лого INFINITEX® FITNESS ткаенина Материјал отпорен на хлор Прилагодлив појас.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

1.488 ДЕН
1.488 ДЕН
1.339 ДЕН
Заштеда: 149 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 116 5-6г.
 • 128 7-8г.
 • 140 9-10г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 176 15-16г.
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Badge of Sport е детски шорц за пливање со кој вашите момчиња ќе ги подобрат своите пливачки вештини. Лесната ткаенина и мрежести внатрешни гаќички обезбедуваат покриеност и чувство на поддршка. Има и заден џеб со лепенка кој може да собере некои ситни предмети. Еластичниот појас лесно се прилагодува, за да нема несакани движења при нуркање или други активности. Ткаенината INFINITEX® FITNESS е долготрајна и отпорна на хлор. Логото на adidas јасно зборува за вашата љубов кон брендот. Направени од 100% рециклирана содржина, тие претставуваат едно од решенијата на adidas за заштита на планетата. Спецификација:

 • Детски шорцеви за капење за момчиња
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • adidas лого
 • INFINITEX® FITNESS ткаенина
 • Материјал отпорен на хлор
 • Прилагодлив појас

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Пливање
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.322 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.888 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.322 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.888 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.322 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.888 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Badge of Sport
  Шорцеви
  adidas Badge of Sport