за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Trae Foun
Код на производ: IU2820
adidas

adidas Trae Foun

Код на производ: IU2820
Код на производителот: KMD31
adidas Trae Foun се машки кошаркарски шорцеви кои го оживуваат вашиот спортски стил кога излегувате низ градските улици. Овие удобни шорцеви на adidas се направени од 100% рециклиран материјал. Лентите на adidas обезбедуваат задебелен контраст, додека џебовите со патент ќе ги чуваат сите ваши основни работи. Еластичниот струк со врвка за влечење овозможува одлично вклопување и совршено лесна персонализација. Спецификација: Машки кошаркарски шорцеви Состав: 100% рециклиран полиестер Три ленти Џебови со патент.
3.088 ДЕН
3.088 ДЕН
3.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Trae Foun се машки кошаркарски шорцеви кои го оживуваат вашиот спортски стил кога излегувате низ градските улици. Овие удобни шорцеви на adidas се направени од 100% рециклиран материјал. Лентите на adidas обезбедуваат задебелен контраст, додека џебовите со патент ќе ги чуваат сите ваши основни работи. Еластичниот струк со врвка за влечење овозможува одлично вклопување и совршено лесна персонализација. Спецификација:

 • Машки кошаркарски шорцеви
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Три ленти
 • Џебови со патент

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари
  adidas Trae Foun
  Шорцеви
  adidas Trae Foun