за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
adidas Terrex Multi
Код на производ: HM4008
adidas

adidas Terrex Multi

Код на производ: HM4008
Код на производителот: BT563
adidas Terrex Multi се женски хеланки кои ќе ви овозможат удобност без разлика на активноста што ја работите. Кога времето ќе стане студено, истражувајте на отворено со удобност и стил во овие мулти-хеланки на adidas. Дизајнирани со екстра широк појас за удобно вклопување, овие хеланки имаат еластични шевови кои се движат со вас додека пешачите, трчате или уживате во долгите авантури. Малиот страничен џеб ви овозможува да ги складирате вашите основни работи, а рефлектирачкото брендирање Terrex сјае во услови на слаба осветленост. Оваа облека е направена од предиво што содржи 50% Parley Ocean Plastic - рециклиран пластичен отпад, пресретнат на оддалечените острови, плажи, крајбрежни заедници и брегови, спречувајќи го да го загадува нашиот океан. Севкупно, оваа облека содржи најмалку 70% рециклирана содржина. Спецификација: Женски хеланки Slim fit Екстра широк еластичен струк Еластични шевови Рефлектирачки детали Страничен џеб Висок струк Предивото содржи 50% Parley Ocean Plastic Оваа облека вкупно содржи најмалку 70% рециклиран материјал.

Подготвени за дополнителни заштеди? Во периодот до 11-ти март, искористете го тикетот кој носи дополнителни  15%!  Тикетот се пресметува автоматски во кошницата. Започнете со купување сега.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

3.988 ДЕН
3.988 ДЕН
3.589 ДЕН
Заштеда: 399 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 34 S
 • 36 S/M
 • 38 M
 • 40 M/L
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex Multi се женски хеланки кои ќе ви овозможат удобност без разлика на активноста што ја работите. Кога времето ќе стане студено, истражувајте на отворено со удобност и стил во овие мулти-хеланки на adidas. Дизајнирани со екстра широк појас за удобно вклопување, овие хеланки имаат еластични шевови кои се движат со вас додека пешачите, трчате или уживате во долгите авантури. Малиот страничен џеб ви овозможува да ги складирате вашите основни работи, а рефлектирачкото брендирање Terrex сјае во услови на слаба осветленост. Оваа облека е направена од предиво што содржи 50% Parley Ocean Plastic - рециклиран пластичен отпад, пресретнат на оддалечените острови, плажи, крајбрежни заедници и брегови, спречувајќи го да го загадува нашиот океан. Севкупно, оваа облека содржи најмалку 70% рециклирана содржина. Спецификација:

 • Женски хеланки
 • Slim fit
 • Екстра широк еластичен струк
 • Еластични шевови
 • Рефлектирачки детали
 • Страничен џеб
 • Висок струк
 • Предивото содржи 50% Parley Ocean Plastic
 • Оваа облека вкупно содржи најмалку 70% рециклиран материјал

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  adidas Terrex Multi
  Хеланки
  adidas Terrex Multi