за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Dri-Fit
Nike Dri-Fit
Nike Dri-Fit
Nike Dri-Fit
Nike Dri-Fit
Nike Dri-Fit
Код на производ: FD2867-675
Nike

Nike Dri-Fit

Код на производ: FD2867-675
Хеланките за тренирање Nike Dri-FIT за девојки го носат познатиот Nike удобност обвиткан во беспрекорен дизајн. Раширената и лесна ткаенина овозможува непречено движење без оглед на амплитудата на движењето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува влагата за побрзо испарување, помагајќи им на девојките да останат суви за време на физичката активност. Дизајнот на моделот нуди многу модни комбинации, а хеланките може да се комбинираат со пократки и подолги топови. Покрај тоа, својствата на компресија го прават моделот да стои цврсто на своето место. Испечатеното лого на Swoosh и брендираниот струк се издвојуваат за да ја покажат посветеноста на брендот. Спецификација: Хеланки за девојки Еластичен појас Машинско перење Лого на Swoosh Dri-FIT технологија Состав: 83% полиестер, 17% спандекс.
2.790 ДЕН
1.953 ДЕН
1.953 ДЕН
Заштеда: 837 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • M 11-12г.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Хеланките за тренирање Nike Dri-FIT за девојки го носат познатиот Nike удобност обвиткан во беспрекорен дизајн. Раширената и лесна ткаенина овозможува непречено движење без оглед на амплитудата на движењето. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува влагата за побрзо испарување, помагајќи им на девојките да останат суви за време на физичката активност. Дизајнот на моделот нуди многу модни комбинации, а хеланките може да се комбинираат со пократки и подолги топови. Покрај тоа, својствата на компресија го прават моделот да стои цврсто на своето место. Испечатеното лого на Swoosh и брендираниот струк се издвојуваат за да ја покажат посветеноста на брендот.
Спецификација:

 • Хеланки за девојки
 • Еластичен појас
 • Машинско перење
 • Лого на Swoosh
 • Dri-FIT технологија
 • Состав: 83% полиестер, 17% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Деца-девојчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Тренинг
  Боја Розе
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Хеланки DX5066-542
  Цена 1.183 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Хеланки DX5026-010
  Цена 1.603 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.290 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Dri-Fit
  Хеланки
  Nike Dri-Fit