за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
Код на производ: FB7580-687
Nike

Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond

Код на производ: FB7580-687
Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond се машки шорцеви, толку лесни што со нив и пркосите на гравитацијата. Изработени се од 100% рециклиран материјал со четиринасочно истегнување. Тие се зајакнати со Dri-FIT технологијата која ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Еластичниот појас со прилагодливи врвки нуди персонализирано вклопување, додека страничните џебови можат да складираат мали предмети. Графиката јасно истакнува која марка ја сакате, па овие шорцеви се вистинскиот избор за сите љубители на линијата Jordan. Спецификација: Машки шорцеви - lifestyle Еластичен појас со врвки Dri-FIT технологија Jordan графика Странични џебови Машинско перење Состав: 88% полиестер, 12% спандекс.
3.790 ДЕН
2.463 ДЕН
2.463 ДЕН
Заштеда: 1.327 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond се машки шорцеви, толку лесни што со нив и пркосите на гравитацијата. Изработени се од 100% рециклиран материјал со четиринасочно истегнување. Тие се зајакнати со Dri-FIT технологијата која ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Еластичниот појас со прилагодливи врвки нуди персонализирано вклопување, додека страничните џебови можат да складираат мали предмети. Графиката јасно истакнува која марка ја сакате, па овие шорцеви се вистинскиот избор за сите љубители на линијата Jordan.
Спецификација:

 • Машки шорцеви - lifestyle
 • Еластичен појас со врвки
 • Dri-FIT технологија
 • Jordan графика
 • Странични џебови
 • Машинско перење
 • Состав: 88% полиестер, 12% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорц
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Кошарка
  Боја Црвена
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорц DX1487-100
  Цена 2.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.490 ДЕН
  Додај во кошничка
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорц FN5842-010
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  Цена 2.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.690 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond
  Шорц
  Nike Jordan Dri-FIT Sport Woven Diamond