за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
adidas Logo
Код на производ: IC7693
adidas

adidas Logo

Код на производ: IC7693
Код на производителот: EUI49
аdidas 3 Bar Logo е детски шорц за капење со кој ќе бидете подготвени да го дочекате топлото време. Море, сонце, природа и овие адидас шорцеви, некои работи едноставно одат совршено кога се заедно. Направени од растеглива ткаенина и обложен со мека маичка за удобност и покриеност, ќе донесе пријатност и комфор во топлите летни денови. Еластичниот струк е лесно прилагодлив, за да нема несакани движења при скокање во вода или додека играте ватерполо. Логото на adidas и интересната графика со 3 ленти го ставаат вашиот спортски став во преден план. Без разлика дали се релаксирате во базен, море или само правите големи планови за тоа, овие шорцеви за капење „аdidas“ се вистинскиот избор за вас. Направени се од најмалку 70% рециклирана содржина. Спецификација: Детски шорцеви за капење Состав: 80% рециклиран најлон и 20% еластин Логото на adidas Ткаенина за растегнување 3-бар графика Прилагодлив појас.
2.388 ДЕН
2.388 ДЕН
1.432 ДЕН
Заштеда: 956 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 92 18-24м.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 140 9-10г.
 • 170 14-15г.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

аdidas 3 Bar Logo е детски шорц за капење со кој ќе бидете подготвени да го дочекате топлото време. Море, сонце, природа и овие адидас шорцеви, некои работи едноставно одат совршено кога се заедно. Направени од растеглива ткаенина и обложен со мека маичка за удобност и покриеност, ќе донесе пријатност и комфор во топлите летни денови. Еластичниот струк е лесно прилагодлив, за да нема несакани движења при скокање во вода или додека играте ватерполо. Логото на adidas и интересната графика со 3 ленти го ставаат вашиот спортски став во преден план. Без разлика дали се релаксирате во базен, море или само правите големи планови за тоа, овие шорцеви за капење „аdidas“ се вистинскиот избор за вас. Направени се од најмалку 70% рециклирана содржина.
Спецификација:

 • Детски шорцеви за капење
 • Состав: 80% рециклиран најлон и 20% еластин
 • Логото на adidas
 • Ткаенина за растегнување
 • 3-бар графика
 • Прилагодлив појас

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Костим за капење - едноделен
  Пол Деца-девојчиња
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Бренд adidas
  Намена Пливање
  Боја Плава
  ПроизведувачAdidas AG Add: Adi-Dassler-Strasse 1, Herzogenaurach Bayern (Bavaria) 91074, Germany
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  adidas Logo
  Костим за капење - едноделен
  adidas Logo