за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Sportswear Heritage86
Nike Sportswear Heritage86
Nike Sportswear Heritage86
Nike Sportswear Heritage86
Код на производ: AO8662-010
Nike

Nike Sportswear Heritage86

Код на производ: AO8662-010
Nike Sportswear Heritage 86 е женска капа која ќе ви ја обезбеди потребната заштита од сонце и ветер. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, оваа капа е идеална за секојдневно носење. Технологијата за исфрлање пот ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Класичниот спортски стил е нагласен со автентичното лого на Nike во контрастна боја. Конструкцијата на шест панели со мали отвори за вентилација и изработката од памучен материјал го зголемуваат чувството на удобност.Спецификација: Женска капа Рачно миење Лого на Nike Прилагодливо затворање Материјал: 100% памук Материјал за облога: 65% полиестер / 35% памук.
2.090 ДЕН
2.090 ДЕН
1.672 ДЕН
Заштеда: 418 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • MISC Унив.
Изберете ја количината: 1 КОМ
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Sportswear Heritage 86 е женска капа која ќе ви ја обезбеди потребната заштита од сонце и ветер. Со стандарден раб и прилагодлив ремен на задната страна, оваа капа е идеална за секојдневно носење. Технологијата за исфрлање пот ви помага да останете суви и свежи дури и кога температурите на воздухот се високи. Класичниот спортски стил е нагласен со автентичното лого на Nike во контрастна боја. Конструкцијата на шест панели со мали отвори за вентилација и изработката од памучен материјал го зголемуваат чувството на удобност.
Спецификација:

 • Женска капа
 • Рачно миење
 • Лого на Nike
 • Прилагодливо затворање
 • Материјал: 100% памук
 • Материјал за облога: 65% полиестер / 35% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Качкет
  Пол Женски
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Качкет AO8662-101
  1.463 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.090 ДЕН
  Додај во кошничка
  Nike Sportswear Heritage86
  Качкет
  Nike Sportswear Heritage86