за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Nike Woodside 2 High
Код на производ: 524872-004
Nike

Nike Woodside 2 High

Код на производ: 524872-004
Nike Woodside 2 High ACG се чизми за тинејџери кои ќе бидат верен придружник за младите авантуристи. Замислете го ова: ги врзавте вашите ACG чизми и подготвени сте да се справите со вашите авантури со студено време. Не грижете се, топлата постава ви помага да ја освоите шумата по свеж дожд. Врвот се обвиткува околу горниот дел за да ги задржи вашите прсти суви. Овие чизми се дизајнирани да бидат издржливи додека пешачите и чекорите по речиси секоја патека. Дали сте подготвени за вашата следна авантура? Мешавината на вистинска и синтетичка кожа во горниот дел обезбедува издржливост и поддршка. Гумена покривка се обвиткува околу горниот дел за да овозможи авантури за сите временски услови. Гумениот Waffle ѓон нуди влечење на нерамни и лизгави површини. Јазичето за влечење на петицата помага да се облекуваат и соблекуваат чизмите.Спецификација: Чизми за тинејџери Гумен Waffle ѓон Врвки.

Посетете ја нашата веб-продавница сега и направете комбинации со дополнителни 10%, 15% или дури 20% попуст! Вашата спортска сезона започнува овде, со стил и паметно купување!Погледнете ја целата понуда овде.

Погледнете ја целата понуда овде. Понудата не може да се комбинира со S&B тикети.

 

 

7.490 ДЕН
7.490 ДЕН
5.992 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

Nike Woodside 2 High ACG се чизми за тинејџери кои ќе бидат верен придружник за младите авантуристи. Замислете го ова: ги врзавте вашите ACG чизми и подготвени сте да се справите со вашите авантури со студено време. Не грижете се, топлата постава ви помага да ја освоите шумата по свеж дожд. Врвот се обвиткува околу горниот дел за да ги задржи вашите прсти суви. Овие чизми се дизајнирани да бидат издржливи додека пешачите и чекорите по речиси секоја патека. Дали сте подготвени за вашата следна авантура? Мешавината на вистинска и синтетичка кожа во горниот дел обезбедува издржливост и поддршка. Гумена покривка се обвиткува околу горниот дел за да овозможи авантури за сите временски услови. Гумениот Waffle ѓон нуди влечење на нерамни и лизгави површини. Јазичето за влечење на петицата помага да се облекуваат и соблекуваат чизмите.
Спецификација:

 • Чизми за тинејџери
 • Гумен Waffle ѓон
 • Врвки

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Кондури
  Пол Деца-момчиња
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Бренд Nike
  Намена Lifestyle
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Nike Woodside 2 High
  Кондури
  Nike Woodside 2 High