за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas X Crazyfast Club Messi
Код на производ: ID0720
adidas

adidas X Crazyfast Club Messi

Код на производ: ID0720
Код на производителот: NLA42
adidas X Crazyfast Messi Club се детски фудбалски копачки дизајнирани за навивачите на Меси, делумно направени од рециклирани материјали. Прославете го фудбалскиот гениј во боите на неговиот тим светски шампион. Гумениот ѓон на овие јуниорски фудбалски копачки на adidas е дизајниран да ви овозможи брзо движење на тврди површини, природна и вештачка трева. Мекиот и малку текстуриран синтетички горен дел ги спојува силите со перфориран јазик за да се осигура дека вашето малечко е удобно во движење. Овој производ содржи најмалку 20% рециклирани материјали. Со повторна употреба на материјалите што се веќе создадени, помагаме да се намали отпадот и нашето потпирање на ограничените ресурси и да се намали отпечатокот на производите што ги правиме. Спецификација: Детски фудбалски копачки Перфориран јазик Дишење и удобност Текстуриран синтетички горен дел Со врзување Текстилна внатрешност Гумен ѓон за тврди површини, природна и вештачка трева.
3.088 ДЕН
3.088 ДЕН
3.088 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3 35.5 22
 • 3- 36 22.5
 • 4 36 2/3 23
 • 4- 37 1/3 23.5
 • 5 38 24
 • 5- 38 2/3 24.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas X Crazyfast Messi Club се детски фудбалски копачки дизајнирани за навивачите на Меси, делумно направени од рециклирани материјали. Прославете го фудбалскиот гениј во боите на неговиот тим светски шампион. Гумениот ѓон на овие јуниорски фудбалски копачки на adidas е дизајниран да ви овозможи брзо движење на тврди површини, природна и вештачка трева. Мекиот и малку текстуриран синтетички горен дел ги спојува силите со перфориран јазик за да се осигура дека вашето малечко е удобно во движење. Овој производ содржи најмалку 20% рециклирани материјали. Со повторна употреба на материјалите што се веќе создадени, помагаме да се намали отпадот и нашето потпирање на ограничените ресурси и да се намали отпечатокот на производите што ги правиме. Спецификација:

 • Детски фудбалски копачки
 • Перфориран јазик
 • Дишење и удобност
 • Текстуриран синтетички горен дел
 • Со врзување
 • Текстилна внатрешност
 • Гумен ѓон за тврди површини, природна и вештачка трева

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Kids
  Намена Фудбал
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.624 ДЕН
  Заштеда 15%
  3.088 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas X Crazyfast Club Messi
  Копачки
  adidas X Crazyfast Club Messi