за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
The North Face Vectiv™ Exploris 2
Код на производ: NF0A7W6AIHI1
The North Face

The North Face Vectiv™ Exploris 2

Код на производ: NF0A7W6AIHI1
THE NORTH FACE VECTIV™ Exploris 2 се машки outdoor патики. Овој модел е најмекиот и најстабилен од сите наши планинарски патики. Водоотпорни, прозрачни и со дополнителна поддршка за глуждовите, направени се за дневни прошетки или повеќедневни планинарски тури. Мембраната FUTURELIGHT™ што дише го спречува продирањето на вода, а подобрената шарка со ширина D обезбедува удобност дури и за широки стапала. Геометријата на средниот ѓон е дизајнирана да создаде долготрајно движење напред, додека средниот ѓон направен од EVA пена обезбедува врвна удобност. Средниот ѓон VECTIV 2.0 нуди стабилност на вашите прсти и петицата, а TPU плочата овозможува зголемено странично движење. Гумениот ѓон со дерези од 4мм ќе ве однесе до најнепристапните места. Доколку барате совршени патики за планинарење, ова е вистинскиот избор за вас. Спецификација: Машки патики за планинарење Водоотпорен горен дел Длабок профил Врвки VECTIV™ технологија EVA пена во средниот ѓон FutureLight™ мембрана Гумен ѓон.

Посетете ја нашата веб-продавница сега и направете комбинации со дополнителни 10%, 15% или дури 20% попуст! Вашата спортска сезона започнува овде, со стил и паметно купување!Погледнете ја целата понуда овде.

Погледнете ја целата понуда овде. Понудата не може да се комбинира со S&B тикети.

 

 

Мембраната FUTURELIGHT™ обезбедува висока проток за на воздух и водоотпорност.

Погледнете ги сите модели FUTURELIGHT™  ТУКА.

11.190 ДЕН
11.190 ДЕН
7.273 ДЕН
Заштеда: 3.917 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 9 42 27
 • 9.5 42.5 27.5
 • 10 43 28
 • 10.5 44 28.5
 • 11 44.5 29
 • 11.5 45 29.5
 • 12 45.5 30
Изберете ја количината: 1 ПАР
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

THE NORTH FACE VECTIV™ Exploris 2 се машки outdoor патики. Овој модел е најмекиот и најстабилен од сите наши планинарски патики. Водоотпорни, прозрачни и со дополнителна поддршка за глуждовите, направени се за дневни прошетки или повеќедневни планинарски тури. Мембраната FUTURELIGHT™ што дише го спречува продирањето на вода, а подобрената шарка со ширина D обезбедува удобност дури и за широки стапала. Геометријата на средниот ѓон е дизајнирана да создаде долготрајно движење напред, додека средниот ѓон направен од EVA пена обезбедува врвна удобност. Средниот ѓон VECTIV 2.0 нуди стабилност на вашите прсти и петицата, а TPU плочата овозможува зголемено странично движење. Гумениот ѓон со дерези од 4мм ќе ве однесе до најнепристапните места. Доколку барате совршени патики за планинарење, ова е вистинскиот избор за вас.
Спецификација:

 • Машки патики за планинарење
 • Водоотпорен горен дел
 • Длабок профил
 • Врвки
 • VECTIV™ технологија
 • EVA пена во средниот ѓон
 • FutureLight™ мембрана
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Кондури
  Пол Машки
  Возраст За возрасни
  Бренд The North Face
  Намена Outdoor
  Боја Зелена
  ПроизведувачVF International SAGL, Via Laveggio 5, 6855 Stabio Switzerland
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  The North Face Vectiv™ Exploris 2
  Кондури
  The North Face Vectiv™ Exploris 2