за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
STAY COOL: ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НОВАТА UNDER ARMOUR ISO-CHILL КОЛЕКЦИЈА
Тренинг
24.06.2021.
Тренинг

STAY COOL: ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НОВАТА UNDER ARMOUR ISO-CHILL КОЛЕКЦИЈА

24.06.2021.

Напорниот тренинг бара неверојатна посветеност, мотивација и издржливост, не само кога станува збор за физичка и ментална сила, туку и за опремата што ја избираме. Професионалните спортисти го знаат тоа многу добро, бидејќи дури и во најкритичните моменти на тренинг или натпревар, опремата треба да биде она што ќе им биде поддршка, а не пречка за постигнување врвни резултати. Оваа сезона, за hardcore тренинг ја препорачуваме новата Under Armour ISO-CHILL колекција, која на подготовки ја носи олимпискиот шампион Anthony Joshua.

ПО ШТО СЕ РАЗЛИКУВА НОВАТА UNDER ARMOUR ISO-CHILL КОЛЕКЦИЈА ВО СПОРЕДБА СО ПРЕТХОДНИТЕ?

Технологијата UA Iso-Chill е студена на допир - и од надворешната, и од внатрешната страна на материјалот, така што го контролира загревањето на телото, со што тренингот може да трае подолго. Тоа е технологија која ја одржува температурата на телото оптимална во секое време, без оглед на напорот што го вложувате, додека специјално дизајнираните влакна спречуваат дополнително загревање на телото при контакт со кожата.

Материјалите не се единственото нешто што ја прави новата UA ISO-CHILL колекција идеална за најтешките вежби. Кроевите кои совршено ја следат линијата на телото ви овозможуваат слободно движење во сите правци.

Новата ISO-CHILL колекција може да ја најдете во продавниците на Sport Vision или да ја нарачате online.

Stay cool!

Тимот на Sport Vision

Слични статии

05.
May.
Тренинг
Само 15 минути тренинг се доволни за да почувствувате како вашиот core гори. Ви претставуваме пилатес тренинг со кој може да имате силни и совршено обликуван...
22.
Mar.
Тренинг
Со доаѓањето на пролетта, се буди нашата желба за физичка активност. Подгответе се да продолжите понатаму со нашите совети.