за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Statement Collection – специјално дизајнирана за жените кои тренираат
Тренинг
10.12.2018.
Тренинг

adidas Statement Collection – специјално дизајнирана за жените кои тренираат

10.12.2018.

Adidas ја претставува новата колекција за фитнес дизајнирана да ги поддржи жените за време на спортските активности, без разлика дали избираат јога или тренинг со висок интензитет. Statement Collection е инспирирана од добро познати и успешни жени, меѓу кои Dua Lipa, Karlie Kloss, Stella McCartney, Shay Mitchell, Hannah Bronfman, Garbiñe Muguruza и нуди извонредни можности за жените кои имаат различен пристапи за тренингот.

Колекцијата содржи неколку парчиња на облека, но исто така и дополнителна опрема. Колекцијата се карактеризира со цветни и геометриски мотиви, динамичен дизајн и посебен материјал кој за време на вежбањето се лади и го спречува прекумерното потење.

Бидејќи жените кои се занимаваат со различни спортови бараат посебна гардероба за вежбање, Statement Collection обезбедува се што е потребно за удобност и безбедност. Таа е заснована на три спортски типови наречени All Me, Don’t Rest и Stronger For It. Секој е дизајниран совршено да се вклопи во различните форми на телото, како и да ги задоволи барањата на секој тренинг, од оние поумерените до многу интензивните.

ALL ME TOP обезбедува совршена поддршка, комплетна удобност и слобода на движење. DON’T REST TOP  се одликува со класична спортска силуета како и сигурност без разлика на на видот на движење. STRONGER FOR IT TOP е совршено прилагодена за интензивно и напорно тренирање.

Statement Collection доаѓа во шарени бои и впечатливи принтови, кои во комбинација ја даваат најсовремената опрема за фитнес, смела и моќна, исто како што жените ја носат од моментот кога излегуваат на улица до најсложените тренинзи.

Колекцијата е достапна во продавниците на Sport Vision како и на Online shop.

Слични статии

10.
Sep.
Тренинг
adidas Z.N.E. Hoodie Fast Release е достапна во продавниците Sport Vision и на Online Shop.