за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПОДГОТВЕНИ ВО ДЕЛ ОД СЕКУНДАТА: НОВИОТ ADIDAS Z.N.E ДУКСЕР
Тренинг
10.09.2018.
Тренинг

ПОДГОТВЕНИ ВО ДЕЛ ОД СЕКУНДАТА: НОВИОТ ADIDAS Z.N.E ДУКСЕР

10.09.2018.

Инспириран од спортисти кои го живеат својот спорт во било кое време, но исто така и за оние кои секогаш се подготвени за нови предизвици, adidas Athletics ја создаде новата верзија на познатите Z.N.E. дуксери, зачувувајќи го исклучителниот квалитет и препознатливиот дизајн. Меѓу оние кои ќе ја одбележат новата Z.N.E. колекција оваа есен ќе биде светски познатиот играч на Реал Мадрид,  Karim Benzema, шпанскaта тенисерка и моменталниот рекет број 3 на WTA листата Garbiñe Muguruza, американскиот фудбалер од Хјустон Тексас, DeAndre Hopkins и фитнес-инструкторот Julie 'Jaws' Nelson.

Новата adidas дуксерка им овозможува на спортските асови да бидат подготвени за акција за дел од секунда по само еден едноставен потег. Иновацијата е во специјалниот дизајн, што ја прави исклучително лесна да се откопча.

Без разлика дали предизвикот е на теренот или надвор од него, редизајнираната качулка помага да го сочува мирот и да ве одбрани од притисокот:

"Како спортисти, удобноста е од исклучително значење, но исто така и чувството дека во секој момент можам да ја надминам секоја пречка што ја наоѓам на патот. Новата adidas Z.N.E. дуксерка ми овозможува брзо да реагирам на предизвикот, така што фокусот може да остане сто проценти на работите кои се клучни за постигнување на врвни резултати ", рече Karim Benzema, шампион со Реал Мадрид, кој ја бранеше титулата во Лигата на шампионите.

Редизајнираната качулка и специјално дизајнираниот патент во комбинација со Climalite технологијата и белите детали резултираа со новиот adidas Z.N.E. дуксер погоден за носење на спортски терени како и на улица.

adidas Z.N.E. Hoodie Fast Release е достапна во продавниците Sport Vision и на Online Shop.