за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
ПОЧУВСТВУВАЈ BOOST СО НОВИТЕ ADIDAS ULTRABOOST 19 ПАТИКИ ЗА ТРЧАЊЕ
Трчање
13.08.2019.
Трчање

ПОЧУВСТВУВАЈ BOOST СО НОВИТЕ ADIDAS ULTRABOOST 19 ПАТИКИ ЗА ТРЧАЊЕ

13.08.2019.

Оваа сезона adidas со гордост ја претстави новата палета на бои за Ultraboost 19, повикувајќи ги сите потрошувачи ширум светот да „почувствуваат Boost” и повторно да се вљубат во чувството кое го пружа само оваа технологија на спортистите. Последното издание, Ultraboost 19  ги нуди сите предности на овој револуционерен модел инспириран и редизајниран за новата ера на трчање и фитнес.

 „Поради одличната тркачка технологија на средишниот дел на ѓонот, Boost со секој чекор и во сите услови ви дава комфор и поврат на енергијата. Кај најновиот модел додадовме 20 проценти повеќе Boost во горниот дел на конструкцијата и Torsion дизајн, што на тркачите им дава уште подобро чувство за време на трчањето‘’, кажа Sem Hendi, кој е дел од Adidas Running сегментот.

Аdidas го спои тимот на дизајнери заедно со тркачите од сите страни на светот со цел заедно да го поедностават оригиналниот Ultraboost модел, односно од 17 постоечки компоненти бројот  да го намалат на четири клучни:

  • Оптимизиран средишен дел на ѓонот со 20 проценти повеќе BOOST поради давање на дополнителна енергија при секој чекор;
  • Нова Torsion Spring технологија која скоро и без никаков напор од страна на тркачот бутка напред, што ти дава поголем поврат на енергија;
  • 3D Heel Frame на стапалото му дава цврсто лежиште, со појачана поддршка и стабилност поради поголема сигурност за време на трчањето;
  • Иновативeн Primeknit 360 горен дел на патиките, кој совршено се припива кон стапалото и му дава додатен комфор и поддршка.

Од лансирањето во 2013 година, Boost  ги поставува стандардите за комфор и дизајн, и им овозможува на спортистите од различни категории како што се трчање, кошарка, тенис, голф, скејтбординг и бејзбол да постигнат одлични резултати.

Аdidas Ultraboost 19 можете да ги најдете во продавниците на Sport Vision како и на нашиот онлајн шоп.

Слични статии

22.
Mar.
Трчање
adidas со гордост ги претставува новите UltraBOOST модели кои се глобално познати по својот врвен комфорт и дизајн.
22.
Jun.
Трчање
Новите adidas SOLARBOOST  машките и женски патики за трчање се достапни во Sport Vision Тетово – Палма Мол и online.
18.
Apr.
Трчање
На радост на сите љубители на трчањето, оваа пролет на пазарот на Македонија пристигнаа нови, стилизирани патики со уникатна и револуционерна BOOST технологи...