за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
НОВА BOOST ИНОВАЦИЈА ЗА УРБАНИТЕ ТРКАЧИ – ADIDAS PULSEBOOST HD
Трчање
30.07.2019.
Трчање

НОВА BOOST ИНОВАЦИЈА ЗА УРБАНИТЕ ТРКАЧИ – ADIDAS PULSEBOOST HD

30.07.2019.

Adidas ова лето со гордост ви претставува уште една иновација во BOOST технологијата. Овој пат, adidas ја креираа BOOST HD чија цел е уште поголема стабилност, а во исто време и неверојатен повраток на енергија и удобност.

Со новите ADIDAS PULSEBOOST HD патики за трчање, тркачот ќе биде подготвен за нови неочекувани услови и барања за време на трчањето. За тркачот, со овие ADIDAS PULSEBOOST HD патики наглиот застој, брзото менување на правец во прометните градски улици и слично, нема да претставува никаков проблем.

Stephan Schneider, менаџер за производи на Adidas Running, кажал: „Трчањето во град е поразлично од трчањето на било кое друго место.’’

Самиот сообраќај и гужва, надополнети со градските светла трчањето го прават еден вид на поинакво искуство – голем предизвик кој сам по себе доаѓа со голема награда. Сакавме да создадеме нешто што е креирано со помош на урбаните тркачи, од нивната енергија и нивната инспирација.

За да ги креираме PULSEBOOST HD ги разделивме сите елементи на трчање по градот, односно самата положба на стапалото. Така на пример, запазено е дека самите тркачи повеќе се потпираат на предниот дел на стапалото отколку на задниот дел. Понатаму, користевме дизајни и информации од клучни урбани тркачи за да создадеме патика која не е производ на adidas, туку е создадена како резултат на урбаната култура.

Новите Adidas Pulseboost HD патики за трчање претставуваат комбинација од BOOST HD технологијата која е дизајнирана да пружи што поголема стабилност, Continental ™ Adaptive Traxion гумено подножје со кое се постигнува максимално придржување при менување на насоката на било каква површина и Adpat Knit флексибилен горен дел кој се растегнува таму каде што е потребно при трчањето.

Проверете зашто Adidas Pulseboost HD e новиот израз за најдобро и побарајте го моделот во нашите продавници или на нашиот online shop.

Слични статии

22.
Mar.
Трчање
adidas со гордост ги претставува новите UltraBOOST модели кои се глобално познати по својот врвен комфорт и дизајн.
22.
Jun.
Трчање
Новите adidas SOLARBOOST  машките и женски патики за трчање се достапни во Sport Vision Тетово – Палма Мол и online.
18.
Apr.
Трчање
На радост на сите љубители на трчањето, оваа пролет на пазарот на Македонија пристигнаа нови, стилизирани патики со уникатна и револуционерна BOOST технологи...