Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.


Барате соодветна поддршка и удобност за патеката? За најдобри перформанси во трчањето погледнете ја понудата на обувки, облека и опрема за жени од познатите светски брендови и изберете ги моделите кои ќе бидат вашиот најдобар сојузник.


Надминете ги сите предизвици на патеката со вистински избор на обувки, облека и дополнителна опрема за трчање.
Истражете ја понудата за мажи и пронајдете ги актуелните модели од брендовите Nike, adidas, Reebok, Under Armour, Hoka, Asics, Saucony, Muzino и други.

Издржливи и стабилни патики за Off road и trail патики
Подетално
Универзално удобни патики за трчање
Подетално
Патики за кратки стази и брза промена на правец
Подетално
Издржливи и удобни патики за долги стази
Подетално

ПРОНАЈДЕТЕ ГИ ВИСТИНСКИТЕ ПАТИКИ ЗА СЕБЕ

Изборот на соодветни обувки е прво непишано правило кога започнувате со трчање како рекреација. Треба да се водите од тоа колку пати неделно трчате, колку километри и на каква подлога.

Дали сакате повеќе енергија со секој нов чекор?
Запознајте ги Ultraboost 22 патиките за трчање - модел кој овозможува неверојатна амортизајција, стабилност и потполно прилагодување на стапалото.
Кажете им збогум на повредите и посакајте му добредојде на најинтензивниот поврат на енергијата до сега!

ПРАВИЛНО ИЗМЕРЕТЕ ГО СВОЕТО СТАПАЛО И ОДРЕДЕТЕ ЈА ВИСТИНСКАТА ГОЛЕМИНА НА ОБУВКИ ЗА ВАС