Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

Чорапи

по страна
Освежи филтри
Пол
Намена
Прикажи повеќе
Бренд
Прикажи повеќе
Возраст
Големина
Прикажи повеќе
Цена
213 производи
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7679-100
Добијте целодневна удобност од Nike Everyday Lightweight No-Show Training Socks (6 пара...
Унисекс чорапи
952 ДЕН
Заштеда 20%
1.190 ДЕН
Големина
S
M
L
XL
2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7679-010
952 ДЕН
Заштеда 20%
1.190 ДЕН
Големина
S
M
L
XL
2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7678-010
Меката памучна ткаенина со полиестер и еластин совршено се прилепува за стапалото. Dri...
Чорапи за тренинг
552 ДЕН
Заштеда 20%
690 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
390 ДЕН
Заштеда 34%
588 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
LIGHT NOSH 3PP чорапите се направени за најдобра удобност при секојдневно носење. Благо...
Unisex Чорапи
470 ДЕН
Заштеда 20%
588 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Децата ќе уживаат во своите авантури облечени во чорапите LITTLE KIDS ANKLE 3PP. Направ...
Детски чорапи
470 ДЕН
Заштеда 20%
588 ДЕН
Големина
K2XS
KXS
KS
KM
KL
KXL
K2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
NON CUSHIONED ANKLE 3PP чорапите на adidas се одличен избор за стапалата, како за шетањ...
Uniseks чорапи
390 ДЕН
Заштеда 20%
488 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7678-901
Унисекс чорапите Nike U NK EVERYDAY LTWT NS 3PR U се удобни и идеални за тренинг во тер...
Унисекс чорапи
552 ДЕН
Заштеда 20%
690 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи за возрасни
390 ДЕН
Заштеда 20%
488 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
LIGHT NOSH 3PP чорапите се направени за најдобра удобност при секојдневно носење. Благ...
Unisex Чорапи
470 ДЕН
Заштеда 20%
588 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи 1347094-100
593 ДЕН
Заштеда 25%
790 ДЕН
Големина
LGT
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
3XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Облечете ги вашите среќни чорапи. YTH CRW SOCKS се чорапи за деца, направени за да ја ...
Детски чорапи
550 ДЕН
Заштеда 20%
688 ДЕН
Големина
K2XS
KXS
KS
KM
KL
KXL
K2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи 1346770-001
552 ДЕН
Заштеда 20%
690 ДЕН
Големина
LGT
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
3XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи 1346770-100
552 ДЕН
Заштеда 20%
690 ДЕН
Големина
LGT
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
3XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи 1347094-001
593 ДЕН
Заштеда 25%
790 ДЕН
Големина
LGT
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
3XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Performance HC ANKLE 3PP се специјално изработени чорапи за тренинг изработени од мек и...
Uniseks чорапи
390 ДЕН
Заштеда 20%
488 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Децата ќе уживаат во своите авантури облечени во чорапите LK ANKLE S 3PP. Направени се...
Детски чорапи
470 ДЕН
Заштеда 20%
588 ДЕН
Големина
K2XS
KXS
KS
KM
KL
KXL
K2XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
630 ДЕН
Заштеда 20%
788 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи SX7622-013
Nike Elite CREW се кошаркарски чорапи. Направени се од меки и лесни материјали. Ткаенин...
Кошаркарски чорапи
474 ДЕН
Заштеда 40%
790 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Чорапи NN0050-042
325 ДЕН
Заштеда 45%
590 ДЕН
Големина
0-3M
3M
0-6M
18M
24M
612M
0-12
6M
9M
12M
1224
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
630 ДЕН
Заштеда 20%
788 ДЕН
Големина
2XS
XS
YSM
SM
S
YMD
MD
M
YLG
YXL
LG
L
XL
2XL
3XL
4XL
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи ELSB142203-04
203 ДЕН
Заштеда 30%
290 ДЕН
Големина
2730
3133
3134
3335
3436
3538
3638
3941
3942
4244
4346
4547
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи UN0027-W2F
325 ДЕН
Заштеда 45%
590 ДЕН
Големина
7-9
5-6
5-7
0-12
2-3
3-4
4-5
1224
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Чорапи ELSB142203-02
203 ДЕН
Заштеда 30%
290 ДЕН
Големина
2730
3133
3134
3335
3436
3538
3638
3941
3942
4244
4346
4547
Pročitajte

Поради две причини со посебно внимание ги бираме чорапите кои ги носиме. Едната е секако естетиката, а другата, сосема оправдана, спортот со кој се занимаваме. Во склад со тоа ги одбираме спортските чорапи, односно lifestyle чорапите во различни бои, дезени и начинот како се изработени.

Некои спортски чорапи се сметаат за круцијален избор на професионалните спортисти. Кога на пример се во прашање чорапи за трчање, од нивниот избор зависи и за кои патики ќе се одлучиме, бидејќи без адекватни чорапи не може ниту да се одберат адекватни патики. Меѓутоа ова не е единственото нешто на кое треба да се внимава. Истото важи и за кошаркарските чорапи, меѓутоа и за чорапите за тенис, бидејќи и едните и другите модели се изработени на тој начин да можат да ги чуваат зглобовите од сите незгоди и повреди.

Секој од моделите на чорапи што е достапен на Sport Vision Online Shop во целост е прилагоден за потребите на спортистот за кого се наменети. Искористете ги бројните погодности кои Ви ги подготвивме за онлајн купување и уште денес одлучете се за најквалитетните спортски и lifestyle чорапи, кои ќе ги пронајдете токму во оваа понуда.

string(0) ""
string(0) ""